Елайнери

canal

Статистика стверджує, що аномалія зубного ряду спостерігається майже у половини людства.

Правильним вважається прикус, коли верхній зубний ряд при змиканні щелеп перекриває нижній на 30% - відхилення від цього показника ортодонтична аномалія.

Наука постійно займається вирішенням пріоритетних проблем в будь-якій області тому що: зупинитися на місці - значить піти назад! Ортодонтія не відстає в своєму розвитку - постійно просувається в дослідницькій роботі і в практичній діяльності. Технологія безперервно удосконалювалася, підвищувалася ступінь комфортності. Поступово капи зайняли заслужене місце в ряду медичних пристосувань.

За естетикою капи перевершують в сотні разів навіть найбільш витончені вироби з сапфіру, а по зручності і чистоті мови їм немає рівних.

Лікарі-ортодонти відзначають, що прозорі капи - кращий вихід для пацієнтів з аномальним прикусом. Аналізуючи статистичні дані, виправляти прикус за допомогою брекетів не хотіли багато людей. А неправильний прикус є причиною багатьох хвороб: карієсу, мігрені, пародонтозу, захворювань шлунково-кишкового тракту, хребта, аномалій обличчя та ін У результаті останніх інновацій елайнери дозволяють виправляти більш серйозні дефекти, ніж раніше. На весь період вирівнювання зубного ряду виконується кілька кап, кожна наступна відрізняється від попередньої тим, що за основу береться вже отриманий результат переміщення зубів в заданому напрямку і тиск триває.

З чого почати?

Зіткнувшись із необхідністю виправлення зубного ряду, спочатку слід звернутися до лікаря-ортодонта. Тільки він має право визначити майбутню ефективність реконструкції елайнера аномалії зубного ряду в кожному окремому випадку. Лікар, після вивчення фізичних особливостей структури ясен і зубів, виходячи з результатів діагностики, що показала ступінь прояву патології, призначить необхідний спосіб для коректування місця розташування зубів.

Лікар спроектує щелепи на комп'ютерний монітор у форматі 3D. Ортодонт може пацієнтові показати результат проведеного виправлення прикусу в самому початку - комп'ютерна програма здатна прорахувати майбутній варіант. Вона передбачає хід відновлення найбільш точно - позначає період часу на носіння однієї капи. Прогнозує положення зубних одиниць в кожен період лікування. Відштовхуючись від цієї інформації, випускають серію елайнерів, розрахованих для виправлення аномалії зубів. У цьому полягає зручність використання методу. Відповідно до ступеня складності патології розраховується необхідна кількість кап - двадцять-сорок примірників.

Пацієнти підкреслюють, що після кожної зміни нової капи з'являється біль. Лікар пояснює, що це нормальний стан - на зуби діє постійний тиск.

Спочатку лікар замовляє капи на заводі-виробнику. Після отримання виробів він одягає пацієнту перший екземпляр, видає, виготовлені для нього елайнери та інструкцію із застосування.

Стара капа змінюється на наступну, один по одному, після невеликого пересування зубів (приблизно кожні дві-три тижні). Змінюють перший елайнер після медогляду фахівцем і його консультації. Надалі - кілька місяців пацієнт змінює послідовно, виконані йому капи.

З метою закріплення результату ортодонт, в період лікування, рекомендує іноді використовувати останню модель капи. Зубні одиниці поступово займають на щелепної дузі правильне місце.

Багато пацієнтів вже встигли оцінити перевагу відновлення прикусу і випрямлення положення зубних одиниць за допомогою капи.

Виправлення аномалій елайнерами

Принцип роботи даної системи аналогічний дії брекетів. Є і відмінності в конструктивному плані. Ортодентичний виріб натискає на зубні одиниці всією площею, що підсилює ефективність відновлення. Тобто система краще здійснює контроль коригування зубних одиниць і знижує біль від процедури.

Кожна каппа - надточна копія зубної дуги, з заданим напрямом на неї тиску, з цієї причини у напрямку пересування зубних одиниць кісткова тканина розсмоктується. У місці, що звільнилося після їх переміщення, з часом утворюється інша тканина.

Показання

Існує безліч аномалій зубів, які успішно виправляють елайнери:

 • треми (щілини) між зубами, між різцями вони називаються діастемою;
 • скупченість зубних одиниць, «накладання» і ротація навколо власної осі;
 • мезіальний, дистальний, перехресний, прямий і відкритий прикуси;
 • при необхідності звільнення місця для імплантації;
 • закріплення результату корекції брекет-системою.

Важливо знати, що елайнери усувають незначні аномалії зубощелепної системи.

Переваги капи для вирівнювання зубів

Популярність способу корекції елайнери пояснюється наступними факторами:

 • Зручність. Капами користуватися легко, вони швидко знімаються і надягаються.
 • Естетика. Виріб на зубах непомітний.
 • Безпека. Не ушкоджують емаль. Елайнер виготовлений без гострих кутів, які пошкоджують ясна або тканини. Матеріал контролюють на безпеку.
 • Надійне закріплення. Виготовляють конструкцію на замовлення, вона щільно прилягає до зубного ряду.
 • Простий догляд. Систему промивають теплою водою - наліт чистять щіткою для зубів.
 • При бажанні конструкція відбілить зуби, або зміцнить емаль зубів. Варто тільки заповнити елайнери відповідним препаратом.
 • Матеріал в період носіння не змінює кольору.

Протипоказання

 • Щелепні аномалії.
 • Ретеновані зуби.
 • Захворювання ЦНС і соми.
 • Запалення пародонта.
 • Зубний камінь.

Етапи лікування елайнерами

Встановлюють виріб на вилікувані зуби. Коригування включає кілька етапів:

 • Дані про прикус хворого.
 • Виконуються фотографії особи в кількох проекціях, зліпки зубів і ясен пацієнта.
 • Моделювання на комп'ютері.

Зібрані відомості, фото, зліпок відсилають заводу-виробнику, де виконується об'ємна модель зубних рядів. Комп'ютерна програма на її основі прораховує передбачуване пересування зубів і необхідний для виправлення патології час.

Фахівці рекомендують носити елайнери цілодобово для досягнення ефективності, знімаючи їх в період їжі і з метою проведення гігієнічних процедур. Деякі пацієнти, посилаючись на біль при жуванні, не знімають виріб - він швидко приходить в непридатність і вимагає заміни.

Тривалість відновлення прикусу каппами за термінами варіює від дев'яти місяців до двох років, все залежить від важкості дефекту і відповідальності хворого - чи він слідкує рекомендаціям ортодонта в період лікування.

Використовують елайнери з метою коригування прикусу і зубів дорослих і дітей, у яких вже розвинувся прикус і закінчилось зростання щелеп.

Догляд за елайнери

Ортодонтичні елайнери необхідно систематично мити теплою водою із засобами, розробленими заводом-виготовлювачем кап.

Куріння на період їх використання заборонено - дим здатний змінити колір вироби. Бажано уникати яскраво забарвлених продуктів: чорна шовковиця, буряк, морква, чорниця.

Недоліки

 • виготовлення виробу доведеться чекати 4-5 тижнів;
 • каппа не розрахована на виправлення серйозних аномалій прикусу;
 • потрібна підвищена увага до гігієни порожнини рота - носити з собою на роботу зубну щітку, пасту промивати елайнер;
 • на початку носіння відчувається невеликий дискомфорт;
 • каппа не відновить порушення лінії обличчя.
 • лікування досить дороге;

Процес виготовлення

Ортодонт виконує знімки обличчя (кілька ракурсів) пацієнта фото зубних одиниць в різних проекціях, виготовляє зліпки зубного ряду згідно з правилами заводу-виробника.

Зібрані відомості, у тому числі фото, рентген. знімки, посилають на завод, який виготовляє капи. Працівники вивчають документи, якщо присутній потреба, коректують план.

На підприємстві виготовляють елайнери двома методами:

 • сканують відбиток, перетворюють в об'ємний зразок, або виконують змінюється модель;
 • 2-й метод характеризується точністю. Програма розраховує траєкторію зубних одиниць на розраховане місце і час, необхідний для переміщення зубних одиниць на необхідну відстань. На кожну стадію виготовляється каппа.

Запис на прийом до стоматолога

Почніть свій шлях до яскравої усмішки разом зі стоматологічною клінікою Dr.Miller!

Запишіться на консультацію до лікаря вже сьогодні: зателефонуйте нам за телефонами: 8 (0432) 60-25-05 або (067) 525-88-55. Також ви можете записатися онлайн, натиснувши на кнопку нижче.