Broken-teeth

Що робити, якщо зламався корінний зуб?

Shahoval-Andrej

Шаховал Андрій

Стоматолог-терапевт

Дата публікації 30 листопада 2022 р.

Майже завжди це трапляється в найбільш невідповідний момент: у вас відколовся шматочок зуба. З такою проблемою потрібно якнайшвидше звернутися до стоматолога. Адже найчастіше неприємність із зубами відбувається через травму або їх значне руйнування, а це означає, що варто негайно вжити заходів для запобігання запалення ротової порожнини або інших проблем.

У стоматології Dr. Miller у Вінниці ви завжди можете відреставрувати пошкоджений зуб або повністю замінити його. Наші фахівці використовують лише найпрогресивніші технології у сфері естетичної медицини, хірургії та протезування.

Зміст статті
 1. Чому ламаються зуби у дорослих?
 2. Що робити, якщо відколовся маленький шматочок зуба?
 3. Що робити, якщо половина зуба відкололася?
 4. Чи можна врятувати зуб, якщо тріснув корінь?
 5. Способи відновлення зламаних зубів

Чому ламаються зуби у дорослих?

Найчастіші причини перелому зубів – механічні травми: удари щелепою, відкушування дуже твердої їжі або жування її із зусиллям. Як правило, до тріщин, сколів і переломів схильні зуби, які вже пошкоджені карієсом, мають порожнечі всередині, тонкі стінки емалі або занадто великі пломби.

Також у пацієнтів кришаться зуби через знижений імунітет та різні захворювання (наприклад, онкологія або патології ендокринної системи).

Ще однією причиною може бути неправильний прикус - через те, що на одні зуби припадає більше жувального навантаження, ніж на інші, "трудяжки" з часом починають хитатися і навіть ламатися.

Неважливо, чи зламався зуб під ясна, відкололася стінка зуба або маленький шматочок – вам у будь-якому випадку потрібно відвідати стоматолога. І особливо важливо не відкладати візит, якщо болить зламаний зуб – це сигналізує про розвиток патологічного процесу.

Універсального лікування зруйнованого зуба не існує: все залежить від складності проблеми та ступеня ушкодження.

Що робити, якщо відколовся маленький шматочок зуба?

Найпростіший варіант, коли ви помітили на зубі невеликий скол – звернутися до лікаря якомога швидше, щоб простіше та ефективніше вирішити проблему. Скіл емалі, неглибоку тріщину або навіть втрату крихітного шматочка зуба можна відновити за допомогою якісного пломбування. Також для підвищення естетичності можна використовувати керамічні вкладки, вініри, люмініри та інші сучасні стоматологічні інструменти.

Що робити, якщо половина зуба відкололася?

Якщо у вас розколовся зуб навпіл або стався скол зуба під ясна, це критичніша ситуація, яка вимагає вже не просто реставрації, а лікування. Потрібно зробити обстеження кореневих каналів та знімок, щоб унеможливити запалення або вилікувати його.

Якщо у вас немає можливості швидко потрапити до лікаря, постарайтеся максимально знезаразити місце травми:

 • прополощіть рот теплим розчином морської солі;
 • старайтеся не допускати попадання їжі в рану.

Звертатися до стоматолога потрібно незалежно від ступеня пошкодження зуба, навіть якщо ви просто підозрюєте, що зуб лопнув, але вас нічого не турбує. Ви можете просто не помітити невеликий уламок зуба в яснах або, наприклад, ушкодження нерва. Що раніше ви відвідаєте лікаря, то більше шансів уникнути ускладнень.

Чи можна врятувати зуб, якщо тріснув корінь?

Якщо звичайний або жувальний зуб зламався під корінь, швидше за все його доведеться видалити. Але остаточне рішення можна прийняти за результатами обстеження: якщо зуб не до кінця зруйнований, є шанс відновити його за допомогою коронки

Коли зуб ламається під корінь, це дуже болісно і є приводом для екстреного звернення до стоматолога. Якщо місце травми сильно кровоточить, промочуйте його марлевою стерильною пов'язкою. У жодному разі не намагайтеся знезаразити ротову порожнину спиртом чи перекисом водню. Це може погіршити травму.

Способи відновлення зламаних зубів

Виходячи зі ступеня пошкодження зуба, його можна відновити за допомогою:

 • пломбування;
 • естетична реставрація;
 • протезування (установка коронки або відновлення частини зуба з композитних матеріалів);
 • імплантації (заміна кореня зуба на штучний у разі його повної втрати).

Варто пам'ятати, що показанням до лікарської допомоги є будь-який ступінь ушкодження зуба. Кваліфікований фахівець зможе визначити не тільки найефективніший спосіб відновлення органу, але й усунути низку інших проблем: карієс, тонкі стінки емалі, підвищену стирання зубів, неправильний прикус та багато іншого.

У сімейній стоматології Dr. Miller можна відреставрувати або відновити пошкоджений зуб за оптимальною вартістю. Наші лікарі повернуть вам гарну посмішку ефективно та швидко.

{{ message }}

{{ 'Comments are closed.' | trans }}