Видалення зубів мудрості у Вінниці

Видаленний зуб мудрості

Зуби мудрості, вони ж "вісімки", розташовані біля зовнішніх країв щелепи. Прорізуються вони набагато пізніше за інші. У деяких людей цей процес відбувається в досить зрілому віці. Проблема в тому, що на щелепі недостатньо місця для нормального розташування "вісімки", тому вона росте під нахилом, заважаючи сусіднім зубам, а її корені викривляються.

Якщо зуб мудрості уражається карієсом, то особливості розташування не завжди дозволяють провести якісне лікування, тому найпростіший вихід із ситуації – видалення такого зуба, який не має ні функціонального, ні естетичного значення. Адже "вісімки" не беруть активної участі в пережовуванні їжі, а їхня відсутність не створює косметичного дефекту.

Лікарі вінницької стоматологічної клініки Dr.Miller допоможуть вам позбутися зуба мудрості, якщо це дійсно необхідно. Ми виконуємо операції будь-якої складності ефективно та безболісно, а також контролюємо відновлення пацієнта після видалення зуба та попереджаємо ускладнення.

Видаляти чи ні?

Чи всім потрібно видаляти зуби мудрості? Ні, багато хто все життя живе з "вісімками" та не відчуває проблем. Якщо зуб здоровий, не росте під нахилом і не зрушує інші моляри, то не варто вживати ніяких заходів. Такі випадки зустрічаються нечасто, але все ж мають місце. У таких випадках зуб мудрості може використовуватися при жуванні, а також служити опорою для протезів.

У більшості людей крайній моляр викликає проблеми вже на початку його прорізування. Якщо "вісімка" росте під нахилом, вона викликає серйозне пошкодження м'яких тканин та впирається в сусідні моляри, які також починають хворіти. У роті розвивається запальний процес, що супроводжується набряком, підвищенням температури тіла, труднощами при жуванні. При таких симптомах потрібно якомога швидше звернутися до стоматолога. В іншому випадку стан може погіршитися, а запальний процес буде поширюватися.

Якщо "вісімка" прорізалася не в повному обсязі, то її чищення також викликає певні складнощі. Часто вона частково прикрита кишенею з ясен. У таких випадках розвивається карієс, що складно піддається лікуванню і схильний до рецидивів. Від цієї проблеми краще вчасно позбутися.

Не у всіх людей "вісімки" прорізуються навіть до 30-40 років. Але це не означає, що ці зуби відсутні. Розташовуючись у товщі кістки щелепи або під яснами, вони можуть викликати проблеми. Часто мають місце клінічні випадки, коли пацієнти скаржаться на біль у щелепі або вусі, але видимих причин немає. При обстеженні з'ясовується: причиною є зуб мудрості, що не прорізався. Якщо він завдає неприємностей, то необхідне термінове видалення.

Особливості видалення зубів мудрості

Видаляти "вісімку" набагато складніше, ніж інші зуби. Це обумовлено особливостями розташування, а також потужними, викривленими коренями, які часто заважають вилученню або обламуються.

Тривалість і складність процесу екстракції залежить не тільки від індивідуальних особливостей пацієнта, але і від професіоналізму лікаря, який повинен провести детальне обстеження і вибрати правильну тактику.

Якщо зуб мудрості прорізався в повному обсязі, то перед його екстракцією необхідно зробити рентген, який дасть точну інформацію про його стан, конфігурацію та число коренів.

Видалення зверху зазвичай протікає більш швидко і безболісно, ніж знизу. Це пов'язано з тим, що кісткова тканина нижньої щелепи більш щільна, а коренева система у ній більш розгалужена.

Якщо бажаєте, щоб процедура пройшла швидко, безболісно і без ускладнень, зверніться досвідченого хірурга-стоматолога. Увага до пацієнта і професіоналізм – це запорука успішного проведення цієї не завжди простої операції. Навіть складне видалення зубів мудрості кваліфікований лікар проведе практично безболісно.

Сама операція не викликає болю, оскільки проводиться під анестезією. Після екстракції виникають больові відчуття, інтенсивність яких пов'язана зі складністю хірургічного втручання. Прийом знеболювальних препаратів дозволяє вирішити цю проблему і швидко повернутися до нормального ритму життя.

Просте видалення зуба мудрості

Процедура простого видалення зазвичай триває не більше 10 хвилин. У цьому випадку немає необхідності розрізати ясна або розпилювати зуб. Він витягується з лунки за допомогою щипців. У лунку закладається спеціальний препарат, що запобігає розвитку запалення. Ушивання ясен в більшості ситуацій не буде потрібно.

При правильному виконанні процедури ризик ускладнень мінімальний, а відновлення нормального самопочуття відбувається максимально швидко. Сильні больові відчуття можуть відзначатися в перші два-три дні, потім цей неприємний симптом минає.

Складне (атипове) видалення зубів мудрості

Якщо в процесі обстеження виявлено, що "вісімка" має масивні розгалужені корені, значно відхилена в бік або прорізалася частково, коронка повністю зруйнована, необхідно розробити тактику видалення, яка дозволить максимально швидко і з мінімальними пошкодженнями завершити операцію.

При складному видаленні зубів мудрості застосовуються такі прийоми:

  • розрізання ясен;
  • висвердлювання кісткової тканини;
  • розпилювання зуба і його видалення фрагментами;
  • ушивання дефекту слизової.

Якщо за справу береться досвідчений хірург, то операція триває до півгодини, але у складних випадках процес може затягнутися і до двох годин.

Для попередження ускладнень порожнину після вилучення "вісімки" промивають антисептиками і закладають в неї спеціальний препарат, що володіє антибактеріальним і протизапальним ефектом. Після цього рана зашивається.

Ціни на видалення зубів мудрості у Вінниці

Стоматологічна клініка Dr.Miller пропонує вирвати зуб мудрості безболісно та безпечно. Ознайомитися з прайсом на послуги хірурга-стоматолога можна в таблиці нижче.

Назва послуги Вартість
Типове (просте) видалення зуба мудрості від 550 грн.
Видалення зуба мудрості (напівретинованого) 1400 грн.
Видалення ретинованого зуба мудрості 1800 грн.

Як обрати клініку та лікаря?

Якщо вам необхідно видалити зуб мудрості, відповідально підійдіть до вибору фахівця, якому довірите цю процедуру. Саме від його професіоналізму залежить результат операції. Зверніть увагу на кваліфікацію хірурга. Він повинен мати досвід проведення таких операцій. Ознайомтеся з відгуками пацієнтів.

Обирайте сучасну клініку, яка забезпечена необхідним обладнанням і використовує ефективні та безпечні препарати для анестезії. Можливість проведення рентгенографічного дослідження перед операцією дозволить розробити оптимальну тактику лікування, а наявність обладнання для стерилізації інструментарію дозволить уникнути інфекційних ускладнень. Саме таке обладнання наявне у нашій клініці.

Хороший лікар перед поцедурою збере детальну інформацію про ваш стан здоров'я. Наявність хронічних захворювань може істотно вплинути на хід операції, а схильність до алергічних реакцій - це привід для проведення алергологічних проб на препарати для анестезії. Спеціаліст повинен провести детальне обстеження і заздалегідь скласти план операції. Це дозволить в мінімальні терміни видалити проблемну "вісімку".

За необхідності складного видалення зуба мудрості лікар доведе вам цю необхідність, надасть докладну інформацію про нюанси вашого клінічного випадку і планований хід операції.

Видалення зуба мудрості – складний і неприємний процес, тому багато хто намагається уникати цієї процедури. Якщо ваша "вісімка" росте нерівно або вражена карієсом, то її все одно рано чи пізно доведеться видалити. Краще зробити це вчасно і не терпіти біль, який вона завдає. Окрім цього, якщо відкладати візит до хірурга, можна "заробити" серйозні ускладнення.

Тож залиште сумніви та сміливо вирушайте на прийом у Dr.Miller. Уже за кілька днів ви будете раді, що позбулися проблемного зуба, який завдавав стільки неприємностей!

Наші лікарі

Запис на прийом до стоматолога

Почніть свій шлях до яскравої усмішки разом зі стоматологічною клінікою Dr.Miller!

Запишіться на консультацію до лікаря вже сьогодні: зателефонуйте нам за номерами 8 (0432) 57-25-05 або (067) 525-88-55. Також ви можете записатися онлайн, натиснувши на кнопку нижче.