Синус-ліфтинг у Вінниці
Синус-ліфтинг – це складна операція реконструктивної хірургії, суть якої полягає у штучному збільшенні масиву кісткової тканини верхньої щелепи в області відсутніх бічних зубів за умови її недостатньої кількості, що перешкоджає проведенню імплантації.
У нашій клініці Dr.Miller досвідчений хірург-стоматолог детально проконсультує вас щодо цієї операції, виконає її швидко та безпечно!
У 60-70% випадків у пацієнтів, що звертаються для імплантації, спостерігається нестача кісткової тканини у верхній щелепі. Це викликано тим, що вона порожня всередині, і висоти кістки від нижнього краю щелепи до дна цієї порожнини (по-іншому - Гайморова пазуха) може не вистачити для того, щоб встановити імплант, на який буде кріпиться новий керамічний зуб. Причина цьому – або індивідуальна анатомічна будова пацієнта, або атрофія кістки після видалення зуба.
Виходом із таких ситуацій і є синус-ліфтинг: у щелепу пацієнта встановлюється кісткова пластинка. Під час синус-ліфтингу кісткова пластина якраз і покликана сформувати хороші умови для подальшої пересадки зуба та встановлення імплантанта.
Коли і чому потрібен синус-ліфтинг?
Передумовою успіху для фіксації імплантата у щелепній кістці є її достатній об'єм. Тобто, щоб можна було успішно встановити штучний зуб, кістки має бути достатньо як за висотою альвеолярного відростка, так і за шириною.
Через 2-3 місяці після видалення зуба на його місці починаються процеси атрофії кістки. Якщо до цього часу встановлення імплантатів не розпочато, то втрата кісткової тканини може стати суттєвою. Також дефіцит кісткової тканини може виникнути з інших причин: через складне, дуже травматичне видалення зуба; через анатомічне розташування самого зуба (наприклад, коли його лунка розташована не по центру альвеолярного відростка, а зсунута назовні – видалення такого зуба часто супроводжується втратою тонкої зовнішньої стінки лунки).
Чим можна відновлювати втрачений об'єм кістки?
Обсяг можна відновити своєю кісткою – цей метод називається аутотрансплантацією. Аутотрансплантат – це ділянка кістки, взята у самого пацієнта. Використання власної кістки пацієнта є «золотим стандартом» нарощування, оскільки такий трансплантат має повністю ідентичний склад і легко приживається. Власна кістка може бути використана у вигляді блоків або кісткової стружки (подрібнених до розміру 0,5-1 мм гранул).
Також лікарі використовують і штучно отримані матеріали для трансплантації – алопласти.
Існує багато методик і матеріалів для нарощування кістки. Є певні показання до застосування тих чи інших кістковопластичних матеріалів. Лікар-імплантолог підбере для вас методику, виходячи з конкретної ситуації.