Художня реставрація зубів у Вінниці

Білосніжна усмішка давно стала однією зі складових іміджу успішного Homo sapiens - вона демонструє його відмінне здоров'я, з яким все чудово. На невербальному рівні спілкування допомагає налагодити відносини між людьми, показує їх дружелюбність. Некрасиві різці - причина комплексу неповноцінності людини, захворювання депресією, відсутності бажання оточуючих спілкуватися з нею. Крім проблеми психологічної вони породжують труднощі при спілкуванні, перекручену міміку, нечіткість дикції.

Сучасна стоматологія наразі вирішує відразу два завдання, пов'язані з руйнівними різцями і молярами - стоматологічну та психологічну. Естетичні різці, в її понятті, повинні мати гарну форму, прозорість, натуральність кольору. Щоб реставрація зубів не була помітною, необхідно обов'язково виконати обидві умови. Відтінок різців і молярів складається з поєднання емалі, дентину, тому власні одиниці імітувати дуже складно.

Що означає реставрація?

Це реконструкція зруйнованих молярів, іклів і премолярів. У тому випадку, якщо метою є не просто відтворення, а ще й естетика, то застосовуються термін: художня реставрація зубів. Вона вирішує проблему зовнішнього вигляду, а також кольору відновлених молярів таким чином, щоб вони не відрізнялися від ряду власних. Корекція естетики і функціональності реалізується за допомогою композиту безпосередньо в роті клієнта або зовні. Вона включає в себе елементи терапії з оформленням естетики, в цьому її відмінність від лікування карієсу.

Від основи до ріжучої частини природного різця спостерігається зміна кольору, що можна пояснити різницею тону емалі, естетика його породжується прозорістю краю. Відмінне відновлення являє собою створені штучні одиниці, що не відрізняється за своєю прозорістю поверхні, її блиску, за зовнішнім виглядом і кольором від натуральних молярів, якщо відновлена основна їх функція - жувальна. У наш час реставрація зубів здатна на багато що, якщо не на все. Вона здатна повернути пацієнтові втрачені премоляри, причому вони не відрізняються своєю красою, а також анатомічної формою від втрачених.Сучасні технології, нові матеріали, висока кваліфікація лікаря-стоматолога - сьогодні є все, що необхідно для відновлення жувальної функції щелепної системи пацієнта.

Методи

Сьогодні методи косметичної реставрації набули неабиякої популярності.

Перевагою цього способу є поліпшення естетики з одночасною регенерацією жувальної функції.

Стоматологи, виходячи з руйнувань і планованого результату, використовують два способи.

Прямий метод

Якщо є невеликі ушкодження, які можна відновити прямо у пацієнта в роті, застосовується пряма реставрація зубів. Використовуються такі матеріали: цемент, фотополімер, геліокомпозит, композит. Цей сучасний тип лікування є альтернативою коронкам. Процес одноетапний, якщо потрібно відновити тільки одну одиницю.

Пряме відтворення володіє очевидними перевагами, наприклад:

 • герметичність - береже різці;
 • нові техніки адгезії і сучасний композит добре зростаються з твердої тканиною різців. Це зміцнює структуру жувальних одиниць, зберігає залишилися частини тканини;
 • пломбувальна маса, завдяки своїй еластичності, дає можливість конструкції під тиском перебудовуватися разом з натуральними тканинами різців і молярів. Забирають руйнування герметичності відновленої одиниці і можливість відшарування пломбувального матеріалу від неї.

Метод використовується при:

 • відтворенні форми одиниці, її естетичного вигляду;
 • корекції форми молярів, а також всього ряду;
 • добірці кольору;
 • зміні положення молярів, премолярів, іклів в ряду;
 • знищенні проміжків між різцями;
 • виправленні мезіального прикусу.

Виконання цього завдання - відповідальний процес, який вимагає не просто високої кваліфікації стоматолога, а й естетичного смаку.

Сучасна художня стоматологія з успіхом застосовує на практиці деякі косметичні прийоми, завдяки яким реставрація зубів омолоджує пацієнта, наприклад, контурінг.

Непрямий метод

Відмінність непрямої реставрації в тому, що проводять її із застосуванням конструкцій штучних одиниць, що виготовляються за індивідуальними розмірами. Їх виробляють по відбитках, які виконує стоматолог. Вибір методу регенерації залежить від клініки. Встановлюється за рішенням лікаря-стоматолога, індивідуально.

Така реставрація зубів надає чудову якість і світлостійкість поверхні одиниць. Виконані конструкції повністю інертні, відрізняються біосумісністю, вони нездатні провокувати алергічну реакцію (алергію). Незважаючи на передові стоматологічні технології - ідеального методу реконструкції зруйнованих одиниць не існує. Вирішальною причиною відбору того чи іншого методу є стан різців, іклів, премолярів, молярів кожного пацієнта.

Техніка реставрації

Перед відновленням різців стоматолог проводить психологічну підготовку пацієнта. Обумовлюються всі етапи роботи, матеріали, лікар уточнює у пацієнта його очікування, пояснює йому все варіанти. Погоджує колір і форму одиниць, обґрунтовує доцільність того чи іншого виду роботи. Після відновлення необхідна регулярна гігієна, інакше матеріал може змінити блиск або колір, можливий розвиток карієсу. Перед відтворенням одиниць, пацієнт повинен провести всі види лікування: у терапевта, пародонтолога, хірурга.

Стоматолог проводить місцеву анестезію, потім накладає коффердам, який запобігає потраплянню в бронхи частинок, що утворюються при очищенні. Спочатку видаляють зубний наліт, що виключає контакт кислого гелю, що входить до складу системи адгезії, з емаллю. Цю процедуру виконують механічним методом, обертовими щітками або хенді-бластером, що видаляє наліт порошком з соди з водою, який подається під тиском. Якісність чистки підтверджується блиском емалі по всій поверхні.

Матеріали

Стоматологія впроваджує інноваційні матеріали і композити, технології та розроблені практичні методики у відновленні молярів, використовує у виробництві композитів нанотехнології. Все це дозволило створити пломбувальні матеріали, які здатні змагатися по міцності з натуральної кісткою. Матеріал, який використовується для реставрації зубів, дає можливість стоматологу легко працювати в зв'язку з тим, що він спочатку пластичний і набуває міцність тільки після обробки. Він нетоксичний, відрізняється низькою теплопровідністю.

Застигає під впливом світлоспеціальної лампи. Це дозволяє лікарю відкоригувати форму молярів, потім зафіксувати її. Матеріал має тридцять п'ять різновидів кольору, що дає можливість підібрати ідеальне поєднання, приховати вади від стороннього ока.

Популярність пломбувального матеріалу і композитів свідчить про відсутність в них недоліків. Однак склад їх відрізняється присутністю або дефіцитом деяких хімічних речовин - це пояснюється тим, що вони завезені з різних країн. Світловідбивна маса повністю витіснила зі стоматологічного ринку всі, раніше використовувані пломбувальні маси: амальгама, цемент силікатно-фосфатний тощо.

Цей матеріал класифікується наступним чином:

 • Для різців.
 • Універсальний.
 • Для молярів.

З металів використовується титан, золото, сплави, головним чином для виготовлення мостовидних конструкцій, протезів або коронок.

Відновлення зони посмішки

Передній ряд, що складається з різців, іклів, премолярів на верхній і нижній щелепі - видима частина при посмішці, оголюється під час розмови, тому реставрація передніх зубів, для досягнення бездоганного вигляду, так важлива. Ще зовсім недавно в метою стоматологів було відновлення тільки функціональності зубів. Встановлювали високоміцні пломби зі срібла, від яких моляри чорніли.

В даний час реставрація передніх зубів враховує в першу чергу естетику. Стоматолог ретельно підбирає відтінок кольору композитної маси з урахуванням заломлення світла, максимально наближаючи його до кольору різців пацієнта. Змінився пломбувальний матеріал, який не поступається за міцністю металу, що імітує натуральний білий колір. Пломби з нього зовсім непомітні: не піддаються деформації, мають кольоростійкість, тривалий термін служби, світловідбиваючими властивостями, тому реставрація передніх зубів цією пломбувальною масою витіснила раніше використовувані композити.

При сильному руйнуванні різця або ікла в корінь встановлюють скловолоконний штифт, нарощують на ньому кілька шарів композиту, який шліфується, потім полірується.

Відновлення зони посмішки вінірами

Установка вінірів укріплює емаль одиниць, надає їм бажану форму, виправляє наявні косметичні дефекти зони посмішки. Для цієї мети використовуються вироби з порцеляни або з кераміки. Вони являють собою тонкі накладки товщиною від полумілліметра до 0,7 міліметра. Основна функція накладок - надійний захист і феноменальний художній ефект. Їх колір під впливом харчових барвників не змінюється.

Перед установкою вінірів проводиться ендодонтичне лікування, видалення запаленої тканини, очищення каналів їх ретельне пломбування. Перш ніж почнеться реставрація зубів, лікар готує до неї різці пацієнта. Він обточує верхній передній шар емалі, потім за допомогою цементу закріплює вінір. Методика такого реставрування вважається дуже ефективною з точки зору естетики, і разом з тим вона дозволяє захистити різці від захворювання карієсом, і пародонт від запальних процесів. Вартість такої роботи залежить від ціни матеріалу.

Відтворення молярів - жувальних одиниць

Воно передбачає докладне вивчення таких деталей:

 • клас приналежності;
 • геометричну фігура щоки;
 • область (ліва, права);
 • особливості порожнини рота;
 • абрис зубів з яснами;
 • макрорельеф;
 • число і фігура бугрів, відсоток стертості;
 • протяжність змикання одиниць;
 • поглиблення фіссур і їх тип.

Операцію реконструкції молярів поділяють на етапи

 • Імітація горбків, підготовка базису.
 • Реконструкція міжзубної стінки.
 • Відтворення показника приналежності боку, кривизни кута коронки, ухилення коренів.
 • Відновлення індивідуальної особливості молярів, рельєфів поверхні оклюзії (змикання), системи фіссур.

Спочатку створюють базу. При сильному руйнуванні спочатку відновлюють дентин, потім горби зуба в підставі. Потім рідким композиційним матеріалом реконструюють міжзубних стіну.

Наступний етап - відтворюють боки коронки, враховуючи кривизну її кута і відхилення.

Відновлення особливостей молярів - дуже важкий етап. Важко виконуваним вважається відтворення макрорельефа.

По краю жувальної поверхні оформляють горби за допомогою композитів, кольору емалі, властивою молярів пацієнта. Всі шари композиту беруть участь в реакції полімеризації.

Після того, як реставрація зубів успішно проведена, обробляють поверхню: видаляють адгезію 2 шару, надають контур поверхні, звіряють контакти оклюзії. Підганяють змикання поверхонь, видаляють зайве за допомогою борів.

Відновлення різців після вирівнювання їх брекетами

Після процесу вирівнювання брекетами відбувається відтворення цілісності емалі від ураження карієсом і природного кольору.

Іноді від носіння брекетів залишаються різного роду деформації одиниць. Система не пошкоджує її, але неправильна гігієна призводить до карієсу або потемніння емалі. Це вказує на те, що перед монтуванням брекет-системи важливо навчити пацієнта гігієні. Слід також контролювати якість проведених гігієнічних процедур, наприклад, профілактичний огляд, якщо присутня необхідність - надавати професійну допомогу пацієнтові.

Після зняття брекетів іноді зміцнюють вирівняний ряд дротом, який наклеюють з внутрішньої його сторони. Вона короткочасно утримує в правильному напрямку всі одиниці.

Запис на прийом до стоматолога

Почніть свій шлях до яскравої усмішки разом зі стоматологічною клінікою Dr.Miller!

Запишіться на консультацію до лікаря вже сьогодні: зателефонуйте нам за номерами 8 (0432) 60-25-05 або (067) 525-88-55. Також ви можете записатися онлайн, натиснувши на кнопку нижче.