Художня реставрація зубів у Вінниці
Білосніжна усмішка давно стала однією зі складових іміджу успішної людини, що демонструє її відмінне здоров'я. На невербальному рівні гарна посмішка допомагає налагодити відносини між людьми, показати дружелюбність. Некрасиві зуби часто стають причиною комплексів щодо власної зовнішності. Окрім психологічних проблем, вони можуть спричинити і порушення міміки, нечіткість дикції.
Сучасна стоматологія не обмежується лише медичним лікуванням зубів. Здорові різці та моляри, в її розумінні, повинні мати гарну форму, прозорість, натуральність кольору. Відтінок зубів складається з поєднання емалі та дентину, тому імітувати власні зубні одиниці під час реставрації буває дуже складно. Проте наші лікарі впораються з цим завданням. Записуйтеся у клініку Dr.Miller та переконайтеся самі!
Що означає реставрація зубів?
Це реконструкція зруйнованих молярів, іклів і премолярів. У тому випадку, якщо метою є не просто відновлення функцій зубів, а ще й естетика, то застосовуються термін "художня реставрація". Вона вирішує проблему зовнішнього вигляду, а також кольору відновлених зубів таким чином, щоб вони не відрізнялися від власних. Корекція естетики і функціональності реалізується за допомогою композиту, якому надають необхідної форми безпосередньо в роті клієнта або в лабораторії. Вона включає в себе елементи терапії з оформленням естетики; цим і відрізняється реставрація від звичайного лікування карієсу.
Від основи до ріжучої частини природного різця спостерігається зміна кольору, що можна пояснити різницею тону емалі; його естетика пов'язана з прозорістю краю. Тому ідеальне відновлення – це штучні зубні одиниці, що не відрізняється за своєю прозорістю поверхні, її блиском, за зовнішнім виглядом і кольором від натуральних, за умови відновлення їхньої основної функції - жувальної. У наш час реставрація зубів здатна багато на що, якщо не на все. Вона здатна повернути пацієнтові зуби, що не відрізняються своєю красою, а також анатомічною формою від втрачених.
Методи реставрації зубів
Сьогодні методи косметичної реставрації набули неабиякої популярності. Стоматологи, залежно від ступеню руйнувань і планованого результату, використовують два способи.
Прямий метод
Якщо є невеликі ушкодження, які можна відновити прямо у пацієнта в роті, то застосовується пряма реставрація зубів. Використовуються такі матеріали: цемент, фотополімер, геліокомпозит, композит. Цей сучасний тип лікування є альтернативою коронкам. Процес одноетапний, якщо потрібно відновити тільки один зуб.
Пряме відтворення має очевидні переваги, наприклад:
- герметичність - береже різці;
- нові техніки адгезії та сучасний композит добре зростаються з твердою тканиною різців. Це зміцнює структуру жувальних одиниць, зберігає частини власної тканини, що лишилися;
- пломбувальна маса, завдяки своїй еластичності, дає можливість конструкції перебудовуватися під тиском разом із натуральними тканинами різців і молярів. Це унеможливлює втрату герметичності зуба і відшарування пломбувального матеріалу від нього.
Метод використовується для:
- відтворення форми та естетичного вигляду одного зуба;
- корекції форми декількох молярів або навіть всього ряду;
- добору кольору реставрації відповідно до власних зубів;
- корекції положення молярів, премолярів, іклів у ряду;
- виправлення проміжків між різцями;
- виправлення мезіального прикусу.
Виконання цього завдання - відповідальний процес, який вимагає не просто високої кваліфікації стоматолога, а ще й естетичного смаку.
Сучасна художня стоматологія з успіхом застосовує на практиці деякі косметичні прийоми (наприклад, контуринг), завдяки яким реставрація зубів омолоджує пацієнта.
Непрямий метод
Відмінність непрямої реставрації полягає в тому, що проводять її із застосуванням конструкцій штучних одиниць, які виготовляються за індивідуальними розмірами. Їх виготовляють у лабораторії за відбитками, які виконує стоматолог. Обирається цей метод за рішенням лікаря-стоматолога, індивідуально.
Така реставрація зубів надає чудову якість і світлостійкість поверхні відновлених зубів. Виконані конструкції повністю інертні, біосумісні, вони нездатні провокувати алергічну реакцію. Але варто зауважити, що, незважаючи на передові стоматологічні технології, ідеального методу реконструкції зруйнованих одиниць не існує. Вирішальною причиною вибору того чи іншого методу є стан різців, іклів, премолярів, молярів кожного пацієнта.
Техніка художньої реставрації
Перед відновленням зубів стоматолог проводить психологічну підготовку пацієнта. Обговорюються всі етапи роботи, матеріали; лікар уточнює у пацієнта його очікування, пояснює йому все варіанти; узгоджує колір і форму зубних одиниць; обґрунтовує доцільність того чи іншого виду роботи. Після відновлення необхідна регулярна гігієна, інакше матеріал може змінити блиск або колір; можливий розвиток карієсу. Перед реставрацією пацієнт повинен пройти всі необхідні види лікування: у стоматолога-терапевта, пародонтолога, хірурга тощо.
Стоматолог проводить місцеву анестезію, потім накладає коффердам, який запобігає потраплянню в бронхи частинок, що утворюються при очищенні зуба. Далі видаляють зубний наліт – механічним методом, обертовими щітками або хенді-бластером, що подає порошок з соди з водою під тиском. Якість чистки підтверджується блиском емалі по всій поверхні.
Матеріали для реставрації
Сучасна стоматологія впроваджує інноваційні матеріали, технології та практичні методики у відновленні молярів, використовує у виробництві композитів нанотехнології. Все це дозволило створити пломбувальні матеріали, які здатні змагатися за міцністю з натуральною кісткою. Матеріал, який використовується для реставрації зубів, дає можливість стоматологу легко працювати завдяки тому, що він спочатку пластичний і набуває міцності лише після обробки. Він нетоксичний, відрізняється низькою теплопровідністю.
Застигає реставрація під впливом спеціальної лампи. Це дозволяє лікарю відкоригувати форму молярів, а потім зафіксувати її. Матеріал має тридцять п'ять різновидів кольору, що дає можливість підібрати ідеальне поєднання, приховавши вади зубів від стороннього ока.
Популярність пломбувального матеріалу і композитів свідчить про те, що у них практично відсутні недоліки. Але їхній склад відрізняється присутністю або дефіцитом деяких хімічних речовин - це пояснюється тим, що вони завезені з різних країн. Маса, що застигає під впливом світла, повністю витіснила зі стоматологічного ринку всі використовувані раніше пломбувальні маси: амальгаму, силікатно-фосфатний цемент тощо.
Реставрація зони посмішки
Передній ряд, що складається з різців, іклів, премолярів на верхній і нижній щелепі - це видима частина при посмішці; він оголюється під час розмови, тому реставрація передніх зубів так важлива для естетики.
Стоматолог ретельно підбирає відтінок кольору композитної маси з урахуванням заломлення світла, максимально наближаючи його до кольору власних різців пацієнта. Він використовує пломбувальний матеріал, який не поступається за міцністю металу та імітує натуральний білий колір. Пломби з нього зовсім непомітні, не піддаються деформації, мають кольоростійкість, тривалий термін служби, світловідбивні властивості.
При сильному руйнуванні різця або ікла в його корінь встановлюють скловолоконний штифт, нарощують на ньому кілька шарів композиту, який шліфується, а потім полірується.
Відновлення зони посмішки вінірами
Встановлення вінірів укріплює емаль зубних одиниць, надає їм бажану форму, виправляє наявні косметичні дефекти зони посмішки. Із цією метою використовуються вироби з порцеляни або кераміки – тонкі накладки товщиною від 0,5 до 0,7 мм.
Перед встановленням вінірів проводиться ендодонтичне лікування, видалення запаленої тканини, очищення каналів зубів та їх ретельне пломбування. Перш ніж почнеться реставрація зубів, лікар готує до неї різці пацієнта: обточує верхній передній шар емалі. Потім за допомогою цементу він закріплює вінір. Методика такого реставрування вважається дуже ефективною з точки зору естетики, і разом з тим вона дозволяє захистити різці від захворювання карієсом, і пародонт від запальних процесів. Вартість такої роботи залежить від ціни матеріалу.
Відновлення молярів – жувальних одиниць
Операцію реконструкції молярів поділяють на такі етапи.
- Імітація горбків, підготовка базису.
- Реконструкція міжзубної стінки.
- Відтворення показників кривизни кута коронки, нахилу коренів тощо.
- Відновлення індивідуальної особливості молярів, рельєфів поверхні оклюзії (змикання), системи фіссур.
Спочатку створюють базу. За умови сильного руйнування спочатку відновлюють дентин, потім – горбки зуба. Далі рідким композитним матеріалом реконструюють міжзубні стінки.
Наступний етап - відтворюють боки коронки, враховуючи кривизну її кута і відхилення. Відновлення особливостей молярів - дуже важкий етап через складності відтворення рельєфу. По краях жувальної поверхні оформлюють горбки за допомогою композитів. Усі шари композиту беруть участь у реакції полімеризації.
Після того, як реставрація зубів успішно проведена, обробляють поверхню: формують її контур, звіряють контакти оклюзії, підганяють зімкнення поверхонь, прибираючи зайве.
Хочете отримати гарні зуби, які буде не відрізнити від ваших власних? Звертайтеся у Dr.Miller – ми завжди раді допомогти!