Лікування пародонтиту у Вінниці

Піклуючись про здоров'я зубів, ми в першу чергу думаємо про самі зуби і часто забуваємо про те, що не менш важливим є здоров'я ясен: одне без іншого просто неможливо.

Захворювання ясен

Отже, які ж бувають захворювання ясен і чим вони можуть загрожувати? Одним з найбільш поширених захворювань є гінгівіт. Проявляється це захворювання в тому, що краї ясен червоніють, кровоточать і навіть набрякають. Пацієнт може помітити, що ясна стали більш чутливими і навіть болять при прийомі їжі. Якщо лікування ясен відсутнє, то може початися парадонтит.

Пародонтит - це вже більш серйозне захворювання, при якому сильно запалюються тканини парадонта. Пацієнт може відчувати, що зуби сверблять, ясна пульсують, болять при прийомі їжі та чищення зубів, на зубах з'явилися камені, а з рота доноситься неприємний запах. При парадонтиті руйнуються зв'язковий апарат і кісткова тканина зуба. Саме тому зуби стають рухливими, розхитуються і виникає загроза втрати зубів (після 50 років це і є головною причиною втрати зубів).

Стоматит проявляється в запаленні слизової оболонки рота і появі хворобливих виразок. Захворювання виникає як відповідь імунної системи на захворювання шлунково-кишкового тракту, недотримання гігієни ротової порожнини та інших несприятливих факторів. У занедбаній стадії стоматит також може бути причиною втрати зубів, не кажучи вже про те, що пацієнт може відчувати хворобливе відчуття в місці появи стоматітних ранок.

Профілактика хвороб ясен

Простіше попередити хвороби ясен, ніж їх лікувати. Як же провести профілактику в даному випадку? В першу чергу, гігієна порожнини рота повинна проводитися регулярно: необхідно 2 рази на день чистити зуби відповідною за жорсткістю Вам щіткою з використанням якісної зубної пасти. Адже саме зубний наліт провокує 80% запальних захворювань ротової порожнини. Залишки їжі і наліт на зубах потрібно ретельно вичищати, не залишаючи хвороботворним бактеріям шансу розмножитися і викликати запалення ясен.

Також є й інші чинники, які призводять до запалення ясен . Це, по-перше, дієта, в якій відсутня жорстка їжа. Також поганий імунітет може грати свою роль. Вроджені дефекти прикусу або придбані в результаті механічних травм дефекти можуть провокувати запалення ясен. Куріння не тільки зробить Ваші зуби жовтими і непривабливими, але і може провокувати стоматит як наслідок. Деякі люди стикаються з появою у них алергії, що виявляється на яснах у вигляді стоматиту. Також стоматит може проявлятися як результат реакції організму на зараження людини інфекцією або вірусом.

Найефективнішою профілактикою будь-яких захворювань ротової порожнини і в будь-якому віці є ретельна гігієна порожнини рота. Після кожного прийому їжі необхідно видалити залишки їжі за допомогою зубної щітки, зубної нитки або розчину для полоскання. Чистити зуби потрібно двічі на день, ретельно і правильно, рухаючи щіткою вниз-вгору, а не вліво-вправо. Також зберегти здорові зуби Вам допоможе збалансований раціон, в який включені овочі та фрукти, чиї волокна при жуванні механічно чистять зуби. І, звичайно, необхідно ходити кожні півроку на профілактичний огляд до стоматолога, а при появі ознак запалення ясен - негайно йти до лікаря на консультації.

Лікування ясен

При запаленні ясен необхідно звернутися до лікаря, який призначить план лікування ясен. Якщо ясна почервоніли, відійшли від зубів в деяких місцях, здаються занадто м'якими, болять при натисканні, кровоточать при чищенні зубів - це привід звернутися до лікаря, навіть якщо одночасно присутня хоча б один перерахований фактор.

Ясна дуже чутливі і крихкі, довго відновлюються, тому при появі тривожних ознак не зволікайте: зверніться до лікарів стоматології Dr.Miller! Ми підберемо для Вас кваліфіковане та ефективне лікування ясен.

Запис на прийом до стоматолога

Почніть свій шлях до яскравої усмішки разом зі стоматологічною клінікою Dr.Miller!

Запишіться на консультацію до лікаря вже сьогодні: зателефонуйте нам за номерами 8 (0432) 60-25-05 або (067) 525-88-55. Також ви можете записатися онлайн, натиснувши на кнопку нижче.