Лікування пародонтиту у Вінниці
Піклуючись про здоров'я зубів, ми в першу чергу думаємо про самі зуби і часто забуваємо про те, що не менш важливим є здоров'я ясен: одне без іншого просто неможливо. У стоматологічній клініці Dr.Miller ми подбаємо про ваші ясна: ретельно оглянемо, виявимо проблеми, якщо вони є, та допоможемо успішно їх подолати!
Захворювання ясен
Отже, які ж бувають хвороби ясен і чим вони можуть загрожувати? Одним з найбільш поширених захворювань є гінгівіт. Проявляється він у тому, що краї ясен червоніють, кровоточать і навіть набрякають. Пацієнт може помітити, що ясна стали більш чутливими і навіть болять під час прийому їжі. Якщо лікування ясен відсутнє, то згодом може початися парадонтит.
Пародонтит - це вже більш серйозне захворювання, яке характеризується сильним запаленням тканин парадонта. Пацієнт може відчувати, що зуби сверблять, ясна пульсують, виникає біль під час прийому їжі та чищення зубів, на зубах з'явилися камені, а з рота відчувається неприємний запах. При цьому може руйнуватися зв'язковий апарат і навіть кісткова тканина навколо зуба. Саме тому зуби стають рухливими, розхитуються і виникає загроза їх втрати (після 50 років саме пародонтит є головною причиною втрати зубів).
Стоматит проявляється у запаленні слизової оболонки рота і появі виразок на ній. Захворювання виникає як відповідь імунної системи на хвороби шлунково-кишкового тракту, недотримання гігієни ротової порожнини та інші несприятливі фактори. Якщо стоматит довго не лікувати, він теж може стати причиною втрати зубів; також можуть турбувати болісні відчуття в місцях появи стоматитних виразок.
Профілактика хвороб ясен
Простіше попередити захворювання ясен, ніж їх лікувати. Як же проводити профілактику? В першу чергу, гігієна порожнини рота повинна бути регулярною: необхідно двічі на день чистити зуби щіткою, жорсткість якої вам підходить, із використанням якісної зубної пасти. Адже саме зубний наліт провокує 80% запальних захворювань ротової порожнини. Залишки їжі та наліт на зубах потрібно ретельно вичищати, рухаючи щіткою вниз-вгору, а не вліво-вправо, і таким чином не залишаючи хвороботворним бактеріям шансу розмножитися й викликати запалення ясен. Також не забувайте користуватися зубною ниткою.
Є й інші чинники, які призводять до хвороб ясен:
- дієта, в якій відсутня жорстка їжа;
- послаблений під дією різних факторів імунітет;
- вроджені або набуті внаслідок механічних травм дефекти прикусу;
- куріння не тільки робить зуби жовтими і непривабливими, а й може провокувати стоматит;
- у деяких людей до розвитку запалення в ротовій порожнині призводить алергія;
- нарешті, стоматит може проявлятися як результат реакції організму на зараження вірусними чи бактеріальними інфекціями.
Окрім правильної гігієни, зберегти здорові зуби вам допоможе збалансований раціон, що містить овочі та фрукти: їхні волокна при жуванні механічно чистять зуби. І, звичайно, необхідно кожні півроку ходити на профілактичний огляд до стоматолога, а помітивши ознаки запалення ясен - негайно йти до лікаря на консультацію. Якщо ясна почервоніли, відійшли від зубів у деяких місцях, здаються занадто м'якими, болять при натисканні, кровоточать під час чищення зубів - це привід звернутися до лікаря, навіть якщо присутній хоча б один з перерахованих факторів.
Ясна дуже чутливі і крихкі, довго відновлюються, тому при появі тривожних ознак не зволікайте: зверніться до лікарів стоматології Dr.Miller! Ми підберемо для вас найбільш сучасне та ефективне лікування ясен.