Лікування зубів під час вагітності у Вінниці
Зубний біль при вагітності - явище не просто неприємне, а дуже небезпечне. Його не можна ігнорувати, адже це може призвести до неприємних наслідків як для мами, так і для малюка. До лікування зубів у такий особливий період потрібно підходити відповідально. Саме тому, ми виділяємо консультацію стоматолога під час вагітності як окрему послугу.
У клініці Dr.Miller використовуються найсучасніші протоколи лікування, передові методи діагностики та анестезії, тому ви можете бути впевнені на 100% у безпеці процедур.
Чи можна лікувати зуби вагітним?
Кваліфіковані та досвідчені лікарі з упевненістю кажуть: лікувати зуби вагітним можна, але важливо дотримуватись певних правил, щоб не нашкодити і так ослабленому організму жінки.
Ніхто не застрахований від несподіваних проблем із зубами навіть після нещодавнього візиту до стоматолога. Тому пломбування зубів при вагітності та інші терапевтичні процедури потрібно проводити, щоб уникнути ускладнень. Кваліфікований лікар підбере безпечні препарати та оптимальний план лікування.
На какому терміні можна лікувати зуби вагітним?
Лікування зубів у 1 триместрі вагітності (1-12 тиждень)
Перші три місяці вважаються найбільш небезпечними для будь-якого медичного втручання. У цей відповідальний період формується плацента, яка буде живити малюка, але вона ще не здатна повністю захистити його від шкідливих зовнішніх факторів. У плода закладаються життєво важливі органи, а організм мами зазнає суттєвих змін, які часто супроводжуються токсикозом. Всі ці фактори – не найкращі умови для лікарських процедур.
Огляд стоматолога при вагітності у першому триместрі рекомендований лише за наявності больових відчуттів.
Лікування зубів у 2 триместрі вагітності (13-24 тиждень)
Якщо йти до лікаря, то бажано це зробити саме в другому триместрі Плацента вже може виступати надійним бар'єром для малюка, а майбутня мама перебуває в найбільш оптимальному стані: організм звик до нових змін і може перенести невелике лікування без негативних наслідків.
Лікування зубів у 3 триместрі вагітності
Після 25 тижнів і до моменту пологів проводити медичні процедури не рекомендується через надмірні навантаження на організм. На цей час він більш ослаблений виношуванням і складніше переносить втручання, а плацента стає сприйнятливішою до лікарських препаратів.
Поширені стоматологічні захворювання у вагітних
Проблеми з зубами часто виникають саме під час виношування дитини. Адже підвищений обмін речовин, гормональні зміни, ослаблення імунітету призводять до дефіциту важливих мікроелементів в організмі. Тому можуть виникати наступні патології:
- Карієс - дефіцит кальцію та фтору часто впливає на зуби: вони стають дуже схильними до руйнування і впливу хвороботворних бактерій.
- Запалення ясен при вагітності - ця неприємність може підстерігати і без того ослаблений організм через порушення нормального кровопостачання ясен та їх вразливість до запальних процесів.
- Інфекційні захворювання – нерідко виникає стоматит при вагітності через зниження здатності організму чинити опір хворобі. Також часто лікарі діагностують флюс при вагітності, який може загрожувати загальною інтоксикацією організму.
- Не виключені і інші поширені патології: кісти, розшатування імплантату, випадіння коронки, необхідність видалення зубів (особливо "вісімок") тощо.
Які процедури допустимі під час вагітності?
Умовно безпечними можуть вважатися:
- Профгігієна — чистка зубів при вагітності проводиться за допомогою спеціальної технології без використання агресивних розчинів. Вона допомагає очистити важкодоступні місця, видалити зубний камінь та інші відкладення, які можуть спровокувати розмноження бактерій.
- Лікування запалень в яснах - гінгівіт та інші патології в запущеній формі можуть викликати нагноєння, кровоточивість в яснах та навіть випадіння зубів. Щоб не запускати цей процес, його важливо пролікувати на початковій стадії.
- Лікування карієсу - пломбування зубних каналів допомагає запобігти багатьом ускладненням. При правильному підході така процедура не несе значних ризиків.
Які процедури не рекомендується проводити в період вагітності?
Щоб мінімізувати ризики, лікарі не радять робити:
- Імплантацію зубів під час вагітності - це серйозне втручання, яке потребує ретельної діагностики (КТ, рентген), медикаментозного лікування, хірургічної операції.
- Видалення зуба - виривати зуби небажано, хоча і допустимо у виняткових випадках (якщо він завдає гострого болю, наприклад).
- Встановлення брекетів під час вагітності - її рекомендують відкласти з тих же причин, що й імплантацію або протезування. До того ж після процедури пацієнту необхідно приділяти особливу увагу гігієні та регулярно відвідувати стоматолога для корекції брекет системи.
- Відбілювання – агресивні компоненти у складі відбілюючої пасти можуть завдати більше шкоди, ніж користі, коли організм ослаблений та відчуває дефіцит кальцію.
Анестезія у стоматології при вагітності
Зубна анестезія під час вагітності має свої особливості:
- У цей період однозначно протипоказаний загальний наркоз.
- Знеболення при лікуванні зубів у вагітних проводиться під місцевою анестезією за допомогою безпечних нетоксичних препаратів, які не проникають у плаценту. Лікар підбирає тип анестетика та дозу індивідуально для кожного пацієнта.
- Залежно від складності лікування, лікар може застосовувати місцеву анестезію або седацію під час вагітності за допомогою закису азоту.
Вартість лікування зубів під час вагітності у Вінниці
Dr.Miller — найкраща стоматологія під час вагітності: наші ціни приємно здивують, а якість сервісу та професіоналізм лікарів точно потішать.
У нас ви можете отримати повний спектр стоматологічних послуг, з вартістю яких можна ознайомитись у таблиці нижче.
Назва послуги | Вартість |
---|---|
Первинна консультація | 200 грн |
Лікування карієсу | від 550 грн |
Постійна пломба (фотополімер) | від 420 грн |
Професійна чистка зубів - PROPHYflex | від 1300 грн |
Професійна чистка зубів - Air Flow | від 1050 грн |
Рекомендації щодо профілактики захворювань для вагітних від Dr.Miller
У сімейній стоматології Dr. Miller у Вінниці ми надаємо якісну стоматологічну допомогу вагітним та консультуємо пацієнтів на етапі планування сім'ї. Щоб зберегти зуби здоровими якомога довше, ми рекомендуємо:
- ретельно стежити за гігієною – використовувати зубну нитку, іригатори та спеціальні ополіскувачі;
- приділяти особливу увагу харчуванню: мінімум солодощів та борошняних виробів, максимум овочів та фруктів за сезоном;
- додатково приймати вітамінні комплекси та мінерали для зміцнення зубної емалі (тільки після консультації з лікарем, який спостерігає вагітність);
- обов'язково відвідати лікаря до вагітності, а також у другому триместрі, щоб вчасно діагностувати захворювання і не допустити ускладнень.
Популярні запитання
На якому терміні вагітності можна лікувати зуби з уколом?
Місцева анестезія дозволена після 12-го тижня. В першому триместрі застосування медичних препаратів категорично не рекомендується. А наприкінці терміну доцільність анестезії визначається, виходячи з ризиків для мами та дитини.
Навіщо потрібен огляд стоматолога під час вагітності?
Якщо ви не встигли зробити всі процедури до щасливої події, завітайте до стоматології Dr.Miller, щоб діагностувати і вчасно вилікувати патології. Своєчасне безпечне лікування зубів дозволить уникнути ускладнень.
Чи можна видаляти зуб мудрості при вагітності?
Видалення зуба при вагітності допускається, якщо він завдає сильного дискомфорту або несе ризик для всієї зубощелепної системи.
Чи можна ставити вінири під час вагітності?
Ми не рекомендуємо робити протезування зубів вагітним. Встановлення коронок, вкладок, вінірів та інших протезів слід перенести на більш сприятливий період.