Видалення молочних зубів у Вінниці

Видалення молочних зубів фахівці рекомендують проводити тільки в крайніх випадках. Основними показаннями до видалення є:

 • повне руйнування зуба при карієсі;
 • пульпіт;
 • сильні травми;
 • запалення коренів або навколокореневих ділянок.

Передчасна втрата молочного ряду може привести до необоротних наслідків.

Яку роль відіграють молочні зуби

Видалення молочного зуба

Тимчасові зуби не тільки допомагають малюку пережовувати їжу і сприяти правильному травленню. Одна з найважливіших своїх функцій полягає в правильному формуванні щелепного відділу черепа.

Крім цього, вони беруть участь в розвитку жувальних м’язів, формуванні правильного прикусу і впливають на правильну артикуляцію (вимову слів).

Починаючи з шестирічного віку молочні зуби, поступово змінюють постійні. Завершується процес випадання остаточно до 12-13 років життя.

В якому віці відбувається випадання молочних зубів

Період зміни тимчасових зубів на постійні відбувається у кожної дитини індивідуально. На це впливають такі чинники, як генотипи, грудне вигодовування або його відсутність, перенесені інфекційні хвороби і т.д.

Правильний порядок випадання говорить про нормальний процес і відсутності патології. Спочатку відбувається зміна нижніх різців, після цього випадають центральні верхні, і тільки потім бічні. Потім малюк втрачає корінні зуби. Найостаннішими випадають ікла.

Чому не рекомендується видаляти молочні зуби

Перші зуби відіграють найважливішу роль в правильному формуванні жувальних м’язів, лицьового скелета, зберігають просторовий баланс, на місці якого з’являться постійні.

Раннє видалення молочного зуба у дітей може призвести до того, що сусідні зуби почнуть займати простір, що утворився. Цей процес в свою чергу може привести до формування неправильного прикусу.

Причинами для видалення молочного зуба можуть послужити:

 • виявлення кісти або флегмони;
 • травмований зуб пошкоджує слизові рота;
 • хронічний переодонтіт;
 • утворений свищ в яснах;
 • перешкода для прорізування постійного зуба.

Протипоказання до видалення

Видалення молочних зубів вкрай небажано при:

 • гінгивіті;
 • кандіозі;
 • стоматиті;
 • ангіні;
 • кашлюку;
 • судинній пухлині.

При захворюваннях нирок, серця і патології судин також необхідно зважити всі «за» і «проти» перед видаленням.

Знеболювання

Застосовують один з двох видів анестезії: аплікаційну або інфільтраційну. Перший вид знеболювання полягає в нанесенні спеціального гелю. Він застосовується в тому випадку, якщо корінь молочний корінь уже самостійно розсмоктався. Але в більшості випадків застосовується інфільтраційна анестезія, яка полягає у введенні препарату в ясна.

Застосування знеболюючих препаратів допустимо тільки при відсутності алергії на ліки і деяких хронічних хвороб. При хворобах серця не можна застосовувати анестезуючі ліки, так як в їх склад входять судинозвужувальні речовини.

Видалення під загальним наркозом проводять:

 • при психічних захворюваннях;
 • нійні запальні процеси;
 • непереносимість місцевої анестезії.

Особливості видалення

Видалення молочних зубів дещо відрізняється від видалення постійних. Це пов’язано з особливістю ще несформованою щелепи дитячого черепа. У зростаючого організму ще не до кінця сформований прикус і присутні зачатки постійних зубів, пошкодження яких може призвести до утруднення їх прорізування. Стінки альвеол тонкі і можуть бути легко пошкоджені. Тому процес видалення вимагає особливої обережності від стоматолога.

При травмуванні зон зростання може відбутися порушення нормального розвитку щелепного відділу і сформуватися неправильний прикус.

Процес видалення проходить наступним чином:

 • на коронкову зону накладають щипці;
 • фіксування щипців відбувається з мінімальним тиском;
 • наступний етап – люксація («вивих»);
 • потім йде тракція – виведення органу з лунки;
 • огляд лунки на відсутність / наявність коренів;
 • накладення тампона на лунку.

Можливі ускладнення і наслідки

Раннє видалення може спричинити за собою такі несприятливі наслідки, як заміщення вільного простору зростаючими зубами. Це в свою чергу призводить до формування неправильного прикусу.

У разі якщо видаляється кілька зубів, необхідно використання спеціальних знімних пластинок, які представляють собою протези. Це допоможе уникнути заміщення зубного ряду.

При проведенні операції не виключається ризик пошкодження сусідніх зубів, що може привести до подальшого розвитку карієсу. По необережності лікар разом з зубом може видалити або пошкодити нерв. Це призведе до того, що мінералізація і кровопостачання зуба припиняється і відбувається його поступове відмирання.

Передчасне видалення може призвести до порушення прорізування постійних зубів.

Втрата молочного зуба, зокрема переднього ряду, може привести до формування неправильної дикції. В результаті знадобитися допомога логопеда.

Відсутність бічних зубів є причини не ретельного пережовування їжі. Через це у дитини можуть з’явитися проблеми з травленням.

Температура після видалення

Після проведеної операції не виключено підвищення температури. Причиною цього можуть стати як перенесений стрес дитиною, так і занесення інфекції. У цьому випадку необхідно негайно показати дитину фахівцеві, який виробляв видалення. Він допоможе визначити справжню причину підвищеної температури і призначити відповідну терапію.

Полоскання ротової порожнини після видалення

Протягом перших двох годин прийом їжі не рекомендується, так як можна занести інфекцію в відкриту рану.

Для полоскання можна використовувати відвари з трав, що володіють антисептичною дією. До них відносяться шавлія і ромашка. Можуть бути використані і готові засоби для полоскання, наприклад, «Ротокан».

Щоб запобігти розвитку запального процесу, потрібно спочатку стежити за ранкою, що залишилася після видалення.

Як підготувати дитину до видалення зуба

Постарайтеся пояснити дитині, що процедура пройде безболісно і швидко. Налаштуйте його на оптимістичний лад, запропонуйте проявити сміливість.

Не приділяйте надмірно багато уваги маляті перед процедурою, так як це змусить його хвилюватися ще більше і почати вередувати. Під час операції обов’язково присутність одного з батьків. Це знизить відчуття страху у малюка.

Раз на півроку необхідно проводити профілактичний огляд. Регулярне відвідування лікаря знизить відчуття страху.

Видалення зуба без допомоги фахівця

У разі, якщо молочний зуб хитається, але не випадає довгий час, його можна акуратно і поступово розхитувати. Вживання такої твердої їжі, як яблука або моркви прискорить процес природного випадання.

Пам’ятайте про те, що на видалення молочних зубів потрібно погоджуватися тільки в крайніх випадках. Ви повинні бути впевнені, що користь перевищує можливі ризики розвитку ускладнень.

Запис на прийом до стоматолога

Почніть свій шлях до яскравої усмішки разом зі стоматологічною клінікою Dr.Miller!

Запишіться на консультацію до лікаря вже сьогодні: зателефонуйте нам за номерами 8 (0432) 60-25-05 або (067) 525-88-55. Також ви можете записатися онлайн, натиснувши на кнопку нижче.