Видалення молочних зубів у Вінниці

Видалення молочних зубів фахівці рекомендують проводити лише у крайніх випадках. Проте у деяких ситуаціях без нього не обійтися. Лікарі клініки Dr.Miller ретельно обстежать вашого малюка та приймуть зважене рішення, чи потрібно видаляти проблемний молочний зуб. Записуйтеся до нас на консультацію!

Яку роль відіграють молочні зуби

Видалення молочного зуба

Тимчасові зуби не лише допомагають малюку пережовувати їжу і сприяти правильному травленню. Одна з найважливіших їхнїх функцій полягає у правильному формуванні щелепного відділу черепа. Орім цього, вони беруть участь у розвитку жувальних м’язів, формуванні правильного прикусу і впливають на правильну артикуляцію (вимову слів).

Починаючи з шестирічного віку молочні зуби поступово змінюються на постійні. Завершується процес випадання остаточно до 12-13 років життя.

У якому віці відбувається випадання молочних зубів

Період зміни тимчасових зубів на постійні починається у кожної дитини індивідуально. На це впливають такі чинники, як генотип, грудне вигодовування або його відсутність, перенесені інфекційні хвороби тощо.

Правильний порядок випадання говорить про нормальний процес і відсутність патології. Спочатку відбувається зміна нижніх різців; після цього випадають центральні верхні зуби, і тільки потім бічні. Далі малюк втрачає корінні зуби. Останніми випадають ікла.

Чому не рекомендується видаляти молочні зуби

Перші зуби відіграють вкрай важливу роль у правильному формуванні жувальних м’язів, лицьового скелета, зберігають просторовий баланс, готуючи місце під постійні.

Раннє видалення молочного зуба у дітей може призвести до того, що сусідні зуби почнуть займати простір, що утворився. Цей процес, у свою чергу, може спричинити формування неправильного прикусу.

Коли потрібне видалення молочного зуба

Причинами для видалення молочного зуба можуть бути:

  • повне руйнування зуба при карієсі;
  • виявлення кісти або флегмони;
  • травмований зуб пошкоджує слизові рота;
  • хронічний переодонтіт, пульпіт;
  • утворений свищ у яснах;
  • перешкода для прорізування постійного зуба.

Протипоказання до видалення

Видалення молочних зубів вкрай небажане при:

  • гінгивіті;
  • кандидозі;
  • стоматиті;
  • ангіні;
  • кашлюку;
  • судинній пухлині.

При захворюваннях нирок, серця та патологіях судин також необхідно зважити всі «за» і «проти» перед видаленням.

Знеболювання

Застосовують один з двох видів анестезії: аплікаційну або інфільтраційну. Перший вид знеболювання полягає в нанесенні спеціального гелю. Він застосовується в тому випадку, якщо корінь молочного зуба вже самостійно розсмоктався. Але в більшості випадків застосовують інфільтраційну анестезію, яка полягає у введенні препарату в ясна.

Застосування знеболювальних препаратів допустиме лише за відсутності в дитини алергії на ліки та деяких хронічних хвороб. Не можна застосовувати анестезуючі ліки також для дітей з хворобами серця, оскільки вони містять судинозвужувальні речовини.

Видалення під загальним наркозом проводять:

  • при психічних захворюваннях;
  • коли є гнійні запальні процеси;
  • за умови непереносимості місцевої анестезії.

Особливості видалення

Видалення молочних зубів дещо відрізняється від видалення постійних. Це пов’язано з особливістю ще несформованої щелепи дитячого черепа. У зростаючого організму ще не до кінця сформований прикус і присутні зачатки постійних зубів, пошкодження яких може призвести до утруднення їх прорізування. Стінки альвеол тонкі й також можуть бути легко пошкоджені. Тому процес видалення вимагає особливої обережності від стоматолога.

При травмуванні зон зростання може відбутися порушення нормального розвитку щелепного відділу і сформуватися неправильний прикус.

Процес видалення проходить наступним чином:

  • на коронкову зону накладають щипці;
  • фіксування щипців відбувається з мінімальним тиском;
  • наступний етап – люксація («вивих»);
  • потім відбувається тракція – виведення зуба з лунки;
  • огляд лунки на відсутність/наявність коренів;
  • накладення тампона на лунку.

Можливі ускладнення

  • Якщо видаляється декілька зубів, то необхідне використання спеціальних знімних пластинок-протезів. Це допоможе уникнути зміщення зубного ряду.
  • Під час проведення операції не виключається ризик пошкодження сусідніх зубів, що може призвести до подальшого розвитку карієсу.
  • Втрата молочного зуба, зокрема переднього ряду, може приpвести до формування неправильної дикції. У результаті знадобитися допомога логопеда.
  • Відсутність бічних зубів є причиною недостатньо ретельного пережовування їжі. Через це у дитини можуть з’явитися проблеми з травленням.

Температура після видалення

Після проведеної операції не виключене підвищення температури. Причиною цього можуть стати як перенесений дитиною стрес, так і занесення інфекції. У цьому випадку необхідно негайно показати дитину фахівцеві, який робив видалення. Він допоможе визначити справжню причину підвищеної температури і призначити відповідну терапію.

Полоскання ротової порожнини після видалення

Протягом перших двох годин прийом їжі не рекомендується, оскільки можна занести інфекцію у відкриту рану.

Для полоскання можна використовувати відвари з трав, що мають антисептичну дію. До них належать шавлія і ромашка. Можуть бути використані й готові засоби для полоскання, наприклад, «Ротокан».

Щоб запобігти розвитку запального процесу, потрібно спочатку стежити за ранкою, що залишилася після видалення.

Як підготувати дитину до видалення зуба

Постарайтеся пояснити дитині, що процедура пройде безболісно і швидко. Налаштуйте її на оптимістичний лад, запропонуйте проявити сміливість.

Не приділяйте занадто багато уваги маляті перед процедурою, оскільки це змусить його хвилюватися ще більше й почати вередувати. Під час операції обов’язкова присутність одного з батьків. Це знизить відчуття страху у малюка.

Раз на півроку необхідно проводити профілактичний огляд у стоматолога. Регулярне відвідування лікаря також зменшить відчуття страху.

Видалення зуба без допомоги фахівця

У разі, якщо молочний зуб хитається, але не випадає довгий час, його можна акуратно і поступово розхитувати. Вживання такої твердої їжі, як яблука або морква, прискорить процес природного випадання.

Пам’ятайте про те, що на видалення молочних зубів потрібно погоджуватися тільки у крайніх випадках. Ви повинні бути впевнені, що користь перевищує можливі ризики розвитку ускладнень.

Запис на прийом до стоматолога

Почніть свій шлях до яскравої усмішки разом зі стоматологічною клінікою Dr.Miller!

Запишіться на консультацію до лікаря вже сьогодні: зателефонуйте нам за номерами 8 (0432) 57-25-05 або (067) 525-88-55. Також ви можете записатися онлайн, натиснувши на кнопку нижче.