Цирконієві коронки у Вінниці

Коронки з цирконію – один з методів відновлення частини зуба, яка височить над яснами. Головне їхнє призначення – реставрація естетики та відновлення функції жування. Окрім цього, коронки з цирконію чудово закріплюють зуби та рятують їх від повного руйнування.
Хочете отримати зуби з цирконію, які практично не будуть відрізнятися від ваших власних? Звертайтеся у клініку Dr.Miller: ми радо вам допоможемо!
Переваги та недоліки цирконієвих коронок
Гордістю стоматології сьогодні є цирконієві коронки на передні зуби, які абсолютно не відрізняються від власних. Їхня вартість досить висока, але, незважаючи на це, вони користуються великим успіхом, завдяки своїм відмінним якостям:
- така коронка – чудовий утеплювач, що оберігає живі зубні одиниці від температурного впливу;
- зуби з цирконію мають високу міцність і надійність;
- натуральний колір матеріалу та його склад, що пропускає світло, завдяки чому зуби не відрізняються від справжніх;
- ідеальна біосумісність;
- коронки з цирконію точно повторюють контури молярів і різців завдяки комп'ютерній технології моделювання (CAD/CAM);
- максимальний контакт із яснами – такого ефекту не можна отримати з металом, оскільки його вдавлення в ясна гострими краями викликає запалення;
- відколи та тріщини на цирконії не утворюються, а в місці контакту виробу зі слизовою виключено почорніння;
- довговічність – цирконієві коронки на передні зуби здатні прослужити п'ятнадцять-двадцять років. За умови відмінного догляду вони витримують і довше, хоча мінімальний гарантійний термін служби обмежується п'ятьма роками;
- матеріал має бактерицидні властивості – захищає від мікробів не лише вкритий коронкою зуб, а й сусідні;
- легкість встановлення – товщина коронки з діоксиду цирконію становить лише 0,3-0,4 мм, тому обточування зубів потрібне зовсім незначне.
Мінус виробів із цього матеріалу єдиний – висока ціна. Фарфор, що вкриває цирконієву коронку – найбільш сучасна технологія, яка вимагає значних витрат.
Види цирконієвих коронок
На сьогодні виділяють 3 основні різновиди зубних коронок на основі цирконію:- виготовлені з цільного цирконієвого блоку. Їх не вкривають шаром кераміки, а просто фарбують під колір сусідніх зубів. Переважно такий варіант використовується на жувальних зубах;
- модифікація першого виду – цирконієвий блок має декілька шарів різної прозорості, що дозволяє краще підібрати колір;
- ковпачок із діоксиду цирконію, що зовні вкривається шаром кераміки вручну. Такий вид коронок найбільш естетичний, тому вони часто встановлюються на передніх зубах.
Показання
- Хвороби органів або крові, які не дозволяють протезування з інших матеріалів.
- Алергічна реакція на металеві сплави.
- Наявність шансу зберегти живий моляр (корінний зуб), що руйнується.
- За відсутності всіх різців або їхніх серйозних дефектів рекомендується встановити цирконієві коронки на передні зуби.
- Втрата молярів (не більше чотирьох) дозволяє встановлювати такі коронки на імплантати.
Протипоказання
- Бруксизм – сон супроводжується скреготом.
- Виношування дитини.
- Глибокий прикус.
Що треба зробити перед встановленням коронок
Оксид цирконію – досить складний матеріал для обробки, що вимагає підвищеної уваги. Перш ніж встановити цирконієві коронки на передні чи жувальні зуби, необхідно провести ретельну діагностику та хірургічне, терапевтичне, пародонтологічне лікування (якщо воно необхідне):
- пломбування, очистку від карієсу та зубного каменю;
- лікування у пародонтиту та інших захворювань ясен;
- видалення зубів за рекомендацією лікаря.
Підготовка до протезування
Процес підготовки до встановлення коронок із діоксиду цирконію складається з наступних етапів:
- обточування молярів перед встановленням каркаса;
- отримання зліпка зубного ряду. Після того, як матеріал застигне, його відсканують лазером і сформують комп'ютерну модель виробу;
- виточування каркаса з цирконію;
- додатковий випал отриманої заготовки з метою збільшення міцності;
- облицювання виробу керамікою, яка перетворює його на справжній зуб;
- нанесення спеціального розчину, щоб надати коронці природну прозорість.
За точність виконання роботи ніхто не хвилюється, оскільки процедура виготовлення здійснюється комп'ютерною технікою – вона лише підкоряється командам, а розрахунки виконує самостійно і безпомилково. Це виключає нескінченні підгонки та примірки.

Як встановлюють цирконієві зубні протези
Перш ніж встановити цирконієві зуби, пацієнтові змащують губи гелем. По межі ясна біля моляра прокладають нитку, що захищає слизові оболонки та м'язові тканини від ушкоджень на період проведення робіт. Лікар обточує моляри.
Під час наступного візиту пацієнта доктор приміряє каркас, уточнює його, якщо є необхідність – коригує обточування. Виріб відправляється назад із метою завершення обробки.
Нарешті, під час третього візиту лікар встановлює коронки.
Ціни на встановлення цирконієвих зубів у Вінниці
Назва послуги | Вартість |
---|---|
Цирконієві коронки, виготовлення та встановлення (за 1 шт.) | від 5900 грн. |
Можливі ускладнення
Незважаючи на велику кількість позитивних характеристик матеріалу, встановлені зуби з цирконію іноді супроводжують ускладнення. Про ймовірність такого результату пацієнта попереджають заздалегідь. Тут велику роль відіграють індивідуальні особливості організму: імунітет, генетична схильність тощо.
Стоматит. У тому випадку, якщо протез тисне на ясна, відбувається порушення кровопостачання, яке тягне за собою атрофію тканин. Профілактикою стоматиту, що виник у результаті протезування, буде створення промивного каналу між краєм виробу і яснами.
Карієс опорних молярів. Незважаючи на антибактеріальні властивості цирконію, не зовсім якісна підготовка до установки виробу, а також недостатньо добре завершене лікування карієсу може проявити себе "у всій красі". Ускладнення може бути також наслідком поганої гігієни.
Особливості догляду за зубами з цирконію
Доглядати за порожниною рота після того, як встановили цирконієві зуби, треба так само, як і завжди. Їх слід очищати вранці і ввечері, бажано – щіткою з м'якою щетиною. Краще використовувати протизапальну зубну пасту, флоси та зубочистки. Рот найправильніше ополіскувати розчином трав за рекомендацією лікаря, щоб позбутися патогенних бактерій. Не можна розгризати: кісточки, горіхи, насіння, лід. Слід також відвідувати стоматологічну клініку кожні півроку.
На завершення нагадаємо: кераміка на цирконії є найдорожчим, але і найкращим варіантом для протезування передніх зубів. Звертайтеся у Dr.Miller – ми повернемо вам красиву і здорову посмішку на довгі роки!