Балкові протези

Зубний протез на балці

Протезування зубів із застосуванням балки

Відсутність всіх зубів - серйозна аномалія, яка є причиною спотворення м'язів обличчя, хвороб шлунково-кишкового тракту, погіршення дикції. Досягнення в стоматології роблять можливим відновлення зубного ряду за допомогою імплантатів. Але економічніше вживити кілька штифтів, на яких можна встановити балочний протез, ніж імплантувати 32 одиночних імпланта. Оскільки ціни на них непідйомні. Приживлюваність їх, з огляду зарубіжної літератури - 96,1%.

Балка - структура міцного і надійного закріплення, так як вона перерозподіляє функціональні перевантаження. Поєднання двох видів конструкції - дуги на штучних коренях і балочки в виготовлених зубах дає можливість нівелювання діспараллельності імплантованих штифтів. Її використання забезпечує протидію вертикальним роз'єднаних і горизонтальним зміщенням. Протезування з застосуванням балок дає можливість отримати результат, який перевершує по красі і ефективності звичайні мости. Отримана можливість поліпшення естетичних якостей - важливий аспект у підвищенні самооцінки людини, комфорту, впевненості при спілкуванні.

Спосіб недорогий, але з недоліками:

 • Незадовільне закріплення вироби у людей з плоским піднебінням.
 • Прогресування втрати кісткової тканини у клієнтів, які довго користуються знімним зубопротезом.
 • Часто у них оголюється луночковий нерв, що змушує відмовитися від його використання.
 • Присутність рефлексу нудоти виключає використання верхнього зубопротеза.
 • Найкращою альтернативою буде експлуатація знімних протезів. З метою розподілу рівномірного жувального навантаження в нижню щелепу імплантують 4 імплантати у вигляді трапеції. Фіксують підставу до штучних коренів або виготовляють балкові протези.

  Фіксування зубопротеза на дузі сприяє кращому його утримування він вважається як умовно знімний, оскільки витягується людиною один раз на місяць для чищення, що вимагає певних навичок. Закріплюють підставку до імпланта, застосовують прямі абатменти або кутові гвинтові. Система в цьому випадку прикріплюється без напруги. Якщо на нижній яснах закріплюють зазвичай балочний зубний протез на чотирьох штучних коренях, то на верхньої-два підстави, закріплених на 6 штучних коренях.

  Установка протеза на балочную систему з опорою на імплантатах - один з найнадійніших способів лікування при відновленні у пацієнтів з повною відсутністю зубів.

  При невеликому числі зубів бажано виготовити балочний протез, основа якого буде не дуже жорстким або виконати зазор між дугою і матрицею.

  Іноді, після імплантування штучних коренів, через рік, розвиваються ускладнення. Деякі патологічні зміни протікають безсимптомно. Їх потрібно виявити якомога раніше і своєчасно вилікувати, тому лікаря-стоматолога треба відвідувати два рази на рік.

  При пошкодженні тканини кісток, балочна фіксація не застосовується, протезують в цьому випадку на міні-імплантатах. Так як в першому випадку жувальний тиск розподілено не на всі кістки щелепи, а тільки на штифти - в проміжках між ними кісткова тканина продовжує атрофуватися.

  Технологія зубопротезування

  Спочатку лікар-стоматолог дивиться чи немає протипоказань, вибирає оптимальну версію, визначає місце кріплення. Займається санацією ротової порожнини.

  Призначає аналізи:

  • аллергопроба;
  • коагулограма;
  • гепатит, РВ, ВІЛ;
  • крові.
  • На другому етапі проводиться робота з імплантації металевих штифтів. Кріплення балки проводять відразу ж після їх установки, або ж після їх приживлення, через чотири-шість місяців - це залежить від методики.

   Потім знімають зліпки з верхньої і нижньої щелепи з тим, щоб створити виріб, враховуючи прикус і всі особливості будови кісток, що дає можливість виготовити зручну заміну зубах.

   Після коригування лікар-стоматолог навчає хворого безпечного способу зняття конструкції для її чистки.

   Треба відзначити, що балочний протез на імплантатах створює нерухомість системі відразу ж, після їх впровадження. З внутрішньої порожнини штучних ясен знаходиться порожниста балочка, яка з'єднується з дугою і замок замикається. Виріб міцно закріплюється.

   Подібна конструкція дозволяє стійко закріпити штучні корені, скоротити їх число в ряді, розподілити тиск на кістки і допустити негайну фіксацію виробу.

   Якщо у людини виявлено алергічна реакція на матеріал, обраний для виконання дуг і балок, то його замінюють на гіпоалергенні сплави - вартість роботи збільшується.

   Термін експлуатації протезів

   Термін використання балочного протеза становить в середньому від п'яти до семи років. Якщо прислухатися до порад лікарів по догляду за системою, то вона прослужить і десять років. Після чого її виготовляють заново. Регулярне відвідування поліклініки по два рази на рік допоможе зберегти штучні зуби. Споживання чаю, кави викликає міжзубні відкладення і пігментацію на поверхні виробу. Стоматолог зніме все зайве, відполірує його і воно придбає колишній вигляд. Не слід вживати жорстке м'ясо, тверді льодяники або тягучі цукерки. Не користуйтеся зубною пастою, здатної зіпсувати нові зуби.

   Протипоказання до використання протезів

   Такі балкові вироби не рекомендують використовувати, якщо:

   • в місці виконання імплантації - атрофія кісток;
   • в яснах є запалення;
   • зуби заражені карієсом;
   • клієнт хворий бруксизмом;
   • присутній діабет цукровий першого типу;
   • кров з низьким згортанням;
   • ви вагітні або годуєте дитину грудьми.

   СНІД, онкологічні хвороби, психічні відхилення, наркоманія і хронічний алкоголізм - абсолютне протипоказання для оперативного втручання. Його не виконують в період прийому цитостатиків, імунодепресантів і інших препаратів, що впливають на приживляемость штучних коренів.

   Переваги балочного протезування

   • Знімний балочний протез не випадає при пережовуванні їжі і розмові - він міцно зафіксований на імплантатах. Природний прикус відновлюється, вони не натирає ясна;
   • тиск розподіляється рівномірно на всі коріння. А якщо їх вживити в ряду достатню кількість, то кістках в проміжках між ними не загрожує атрофування;
   • легко здійснювати гігієну;
   • знімається і кріпиться назад просто;
   • при бажанні замінюється іншим пристроєм;
   • легко оновити виріб - видаляється балочка, коріння не пошкоджуються;
   • балочний протез на 4 імплантатах довговічніше систем на кулеподібному закріпленні;
   • при нормальному догляді термін експлуатації тривалий.

   Недоліки балочного протезування

   • система, заснована на з'єднанні за допомогою балочки дорога;
   • заборонено об'єднувати естетичні вироби з діоксиду цирконію або кераміки;
   • тривалість відновлення - поки не прижилися корені не можна користуватися конструкцією;
   • служать балкові знімні протези десять років (іноді не більше 7);
   • не можна імплантувати при недостатній масі кістки;
   • на вільних ділянках в кістках виникає атрофія;
   • перевантаження штучних коренів і розсмоктування кістки, що оточує їх.

   Кому показано таке лікування

   • Повна адентія або відсутність якоїсь частини зубів.
   • Неможливість виконання знімною коронки.
   • Використання класичних методів імплантації коренів протипоказано.

   Таке балкове кріплення протезів рекомендується при санації пародонту, ускладненого втратою зубів.

   Особливості очищення протезів

   Чистку системи виконують вранці і ввечері протягом трьох хвилин. Витягають її раз на місяць для ґрунтовного очищення. Існує щітка для спеціального полірування виробу.

   Металеву балку промивають в розчині. Під час гігієни застосовуйте нитку зубну. Нею очищають балочку і поверхні бічних частин коренів. Всі засоби догляду за вставними елементами і пристосуваннями треба застосовувати за порадами лікаря.

   Бюгельне протезування

   Існує й інший тип знімних зубів, що відповідає сучасним вимогам - дугові суцільнолиті часткові балкові бюгельні пристосування.

   Такі протези спираються на альвеолярні відростки, власні зуби клієнта, піднебіння, тіло. Основна їх ознака - дуга з металу, яка з'єднує 2 сторони протеза. Вона розташовується або під язиком пацієнта внизу, або по піднебінню - форма її буває: овальна, полуовальная і напівкругла. Диктується вона числом опорних зубів, можливістю слизової оболонки, видом дефекту.

   Займаючи невелике поле, бюгельні протези не порушують мови, тактильну і смакову чутливість під час звикання до них. Відрізняються прекрасною жувальною і естетичною ефективністю.

   Таким чином, грунтуючись на наукових дослідженнях порівняльної характеристики різних виробів, керуючись порадами лікарів-стоматологів-практиків, можна зробити наступні висновки. Для протезування при повній адентії рекомендується установка протезів на балці і штучних коренях, а якщо присутні зуби, рекомендується бюгельне протезування або на балці на штучних коренях, або на власних зубах.

Запис на прийом до стоматолога

Почніть свій шлях до яскравої усмішки разом зі стоматологічною клінікою Dr.Miller!

Запишіться на консультацію до лікаря вже сьогодні: зателефонуйте нам за телефонами: 8 (0432) 60-25-05 або (067) 525-88-55. Також ви можете записатися онлайн, натиснувши на кнопку нижче.