Акрилові протези у Вінниці

Акриловий зубний протез

Лідером стоматологічних мостів є акрилові протези, які використовуються з метою відновлення зубного ряду: як для часткового заміщення втрачених зубів, так і за їх повної відсутності.

Матеріал, із якого виготовляють зубні протези, повинен відповідати багатьом вимогам. Тут не тільки висока міцність, нешкідливість, натуральний колір, стабільність розмірів, але і бактеріальна стійкість, ремонтопридатність, відсутність присмаку та запаху.

Використання пластмас у стоматології – це найважливіший прорив у галузі, тому що воно відкрило можливість мільйонам пацієнтів пережовувати їжу і зберегти посмішку. Акриловий полімер сьогодні активно використовується завдяки його чудовим естетичним якостям, дешевизні і простоті в обробці. А протези з нього мають найбільший попит у стоматології.

Лікарі нашої клініки Dr.Miller створять для вас зручний та надійний акриловий протез на верхню чи нижню щелепу за розумною ціною!

Виготовлення протезів з акрилу: сучасні технології

Вчені постійно займаються удосконаленням матеріалів, що використовуються з метою відновлення зубного ряду, оскільки вони безпосередньо пов'язані зі здоров'ям населення. Несвоєчасне лікування карієсу, який за своїм поширенням охоплює 95-98% жителів землі, та інші фактори призводять до того, що значна частка людей вимушена носити вставні конструкції.

Для виготовлення знімних мостів фахівці сьогодні застосовують безмономерні матеріали з чудовою пластичністю, точно підігнані та міцні. Вони нейтральні та не чинять негативного впливу на організм людини. Якщо ж використовується неякісна пластмаса або порушується технологія виготовлення, то знижується механічна міцність протезів, змінюється їхнє забарвлення, матеріал подразнює слизову ясен.

Порівняльний аналіз науковцями виробів з акрилу холодного і гарячого затвердіння виявив найкращий варіант для зубопротезування. Хімія обох видів пластмас ідентична, однак гаряче затвердіння збільшує міцність конструкції та її стійксть до деформації, оскільки виходить полімер високої молекулярної маси; при цьому також поліпшується кольоростійкість.

Мости виготовляють пресуванням акрилового полімеру. Вироби з нього довго зберігають форму, щільність, колір. Лікар ретельно підбирає матеріал, що ідеально підходить під природний колір зубів. Проте, як і всі медичні втручання, протезування з використанням полімерів має позитивні і негативні властивості.

Позитивні якості знімних акрилових протезів

Знімні протези мають такі переваги:

 • їх встановлюють пацієнтові незалежно від віку;
 • конструкція непомітна для оточуючих;
 • встановлюють її за 20 хвилин;
 • технологія виготовлення досить проста;
 • акриловий знімний протез неважко зняти і надягти. Це дозволяє періодично його очищати;
 • легко підбирається колір зубів і основи, що не відрізняється від слизової і кольору зубів пацієнта;
 • навантаження під час пережовування їжі рівномірно розподіляється по поверхні ясен;
 • легкість матеріалу;
 • здорові зуби не потрібно обточувати;
 • висока надійність;
 • економічна доступність (порівняно невисока ціна);
 • легко відремонтувати;
 • для пацієнтів із повною адентією можна вибрати білосніжні коронки;
 • служать вироби з пластика п'ять років.

Недоліки

Однак акрилова пластмаса – це не бездоганний матеріал:

 • вона має пористу структуру, тому на ній збираються мікроби, які викликають запалення порожнини рота. Харчові барвники змінюють її колір;
 • при тривалому використанні може травмуватися слизова оболонка;
 • при регулярне механічне навантаження через велику площу дотику може викликати травми ясен;
 • акрилові зубні протези сприяють стиранню емалі через своє кріплення, що призводить до розвитку карієсу на власних зубах пацієнта;
 • низька пропускна здатність для сонячних променів, що робить помітною для ока неприродність кольору імітації ясен;
 • конструкція вимагає регулярного коригування, посиленої гігієни та частих походів до стоматолога в профілактичних цілях;
 • у частини пацієнтів, які користуються цим видом протезів, виникають алергічні реакції, оскільки пластмаса виділяє метилметакрилат й інші продукти гідролізу в ротову порожнину.
 • незважаючи на міцність матеріалу, при частковому протезуванні трапляються поломки конструкції. Її пластичність досить низька. Тут виграють протези з нейлону або силікону, але їх можна носити не більше 3 місяців.

Щоб усунути частину цих недоліків, вчені розробили еластичні м'які підкладки, застосування яких поліпшило фіксацію протезів, знизило алергічні реакції, рівномірно розподілило тиск на тканини протезного ложа при жуванні. Окрім цього, наразі існує багато методів зміцнення пластмаси вуглеволоконними та скловолоконними сітками, а також сучасні способи полімеризації.

Види акрилових зубних протезів

 • Повні. Їх використовують за абсолютної адентії. Кріпляться на яснах.
 • Умовно-знімні. Їх закріплюють на імплантати, раніше вживлені. Вони міцно фіксуються та абсолютно непомітні для співрозмовника.
 • Часткові. Встановлюють їх, навіть коли в зубному ряду залишається 1 зуб: на ньому і закріплюють протез.
 • За допомогою біохімічної оцінки рідини ротової порожнини після використання знімних протезів із мономерного полімеру «Фторакс» (Україна) і пластмаси з акрилу Acry-free, яка не містить мономерів (Ізраїль), були виявлені явні переваги другого матеріалу. Спостерігалося збільшення вмісту кальцію і остеокальцину, яке вказує на поліпшення остеогенезу та сповільнення атрофії тканин ясен. Таким чином, краще виготовляти вироби з пластмаси Acry-free.

Ціни на встановлення акрилових протезів у Вінниці

Назва послуги Вартість
З'ємний акриловий протез (1 щелепа повністю) від 4200 грн.
Мікропротез з'ємний акриловий від 2450 грн.

Догляд за вставною конструкцією

Після їжі акриловий протез виймають і чистять щіткою для зубів; іноді його очищають порошком, який сприяє видаленню вапняних відкладень, нальоту і зубного каменю. Рот прополіскують настоями з трав або аптечними ополіскувачами. Слід обмежувати прийом в'язкої, твердої їжі, що викликає пошкодження системи. На ніч протези опускають у дезінфікуючий розчин, що вбиває мікроби і видаляє харчові барвники.

Після встановлення знімати конструкцію перед сном не рекомендується (з метою звикання). Слід регулярно відвідувати стоматолога, який виконує огляд порожнини рота на предмет захворювань, підганяє конструкцію, а також очищує її.

Огляд у стоматолога в клініці Dr.Miller

Протипоказання

Основним обмеженням для встановлення конструкції з акрилу є алергічна реакція. Не рекомендується її використовувати, якщо присутні позиви до блювоти, хронічні захворювання, карієс, невилікувані зуби і патологія ясен.

Алергічна реакція на акрил може проявлятися у вигляді печіння в яснах або свербіння, відчуття болю, втрати смаку, підвищеного виділення слюни, сухості слизової оболонки, запалень. Якщо ці симптоми з'явилися на самому початку використання протеза (2 години – доба), то необхідно негайно звернутися до стоматолога, тому що алергія іноді закінчується набряком Квінке або анафілактичним шоком із летальним результатом.

За відсутності алергічної реакції протез з акрилу послужить чудовим тимчасовим заходом для повернення жувальної функції і краси посмішки. Після того, як кісткова тканина відновиться, відкривається перспектива виконання імплантації зубів.

Запис на прийом до стоматолога

Почніть свій шлях до яскравої усмішки разом зі стоматологічною клінікою Dr.Miller!

Запишіться на консультацію до лікаря вже сьогодні: зателефонуйте нам за номерами 8 (0432) 57-25-05 або (067) 525-88-55. Також ви можете записатися онлайн, натиснувши на кнопку нижче.