Терапевтичне лікування

Терапевтична стоматологія починається з діагностики

Так що ж робить стоматолог-терапевт? Відповідь проста: стоматолог-терапевт лікує зуби. Але все не так просто, як здається. Для того щоб правильно пролікувати зуб, потрібно спочатку встановити діагноз. Тому сучасна терапевтична стоматологія повинна мати добре обладнане діагностичне відділення.

Сьогодні для постановки правильного діагнозу використовуються різні фізичні та хімічні методи (тепло, холод, хімічні речовини) — їх може застосовувати сам стоматолог. Тут же, в кабінеті стоматолога можна перевірити чутливість м’яких тканин зуба за допомогою спеціальної апаратури (апарату для електроодонтодіагностики). Стоматолог-терапевт повинен мати можливість провести лабораторні дослідження, що підтверджують наявність запального процесу, рентген зуба і всієї щелепи. Сучасна стоматологічна клініка повинна розташовувати достатньою діагностичною базою.

Основним завданням терапевтичної стоматології є раннє виявлення карієсу, це значно полегшує лікування зубів. Сучасні методи та засоби діагностики, що застосовуються в терапевтичній стоматології, можуть виявити карієс ще в самій початковій стадії, коли на поверхні зуба з’являється не надто помітний ділянку більш світлою або більш темного забарвлення.

Які захворювання лікує терапевтична стоматологія

Перше, про що ми думаємо, згадуючи відділення терапевтичної стоматології — це карієс. В той же час є багато інших захворювань ротової порожнини, які лікуються на прийомі у стоматолога-терапевта:

  • гінгівіт;
  • пародонтит;
  • захворювання слизистої оболонки;
  • патологічне стирання;
  • некаріозні ураження (флюороз, гіпоплазія емалі);
  • тріщини, подряпини емалі;
  • клиновидні дефекти.
Сучасна терапевтична стоматологія також вирішує питання відновлення зубних тканин, зруйнованих внаслідок ряду причин. Тому окрім лікування карієсу сюди відносять і такі напрямки, як естетична реставрація, відбілювання, лікування захворювань ясен.