Мостовидні протези

canal

Мостовидний протез: поняття, показання, ціни

Проблема з зубами обумовлена різними факторами - від захворювань, пов'язаних з травною системою, до поганої екології в регіоні. Якщо справа доходить до втрати зубів, мостовидний протез прекрасно замінює їх. Цей метод відновлення зубного ряду вже багато років користується популярністю у всьому світі. Однак перед прийняттям рішення Вам слід дізнатися більше про різновиди, показання і протипоказання до використання протезів.

Зубний міст являє собою жорстку ортопедичну конструкцію, що має форму натуральних зубів. В одній зв'язці може бути присутнім до 4х елементів. Фіксується міст на двох крайніх здорових зубах-опорах з одного і з іншого боку. Їх міцність і надійність є головною умовою для мостовидного протезування, так як їм доведеться прийняти на себе додаткове навантаження при жуванні.

Переваги мостовидного протеза:

 • повернення жувальної функції;
 • відновлення естетичного вигляду зубного ряду;
 • збереження чутливості в процесі жування;
 • відновлення тактильних відчуттів;
 • збереження температурної чутливості;
 • звикання до мосту вимагає короткого часу.

Різновиди зубних мостів

canal

Залежно від матеріалу конструкції підрозділяються на металеві, металокерамічні, цільнокерамічні та пластмасові. Вибір виробу багато в чому залежить від того, де буде розташований міст - попереду або на місці жувальних зубів. Зверніть увагу, що для нарощування крайніх в зубному ряду такий метод не підходить, так як для кріплення протеза необхідна наявність 2х зубів.

Якщо Вам потрібно відновити тільки один елемент, розгляньте такий варіант, як адгезивний мостовидний протез. Штучний зуб нарощується на спеціальній балці-дузі, яка кріпиться своїми кінцями до сусідніх зубах. Тут не використовуються коронки і не сточуються бічні здорові зубці, проте такий вид протеза не є надійним. Він підходить для заміщення тільки одного зуба.

Якщо розглядати всі різновиди зубних конструкцій, то мостовидні протези зубів з металу завжди вважалися найміцнішими і міцними. Незважаючи на інноваційні відкриття і сучасні технології, таку думку збереглося і на сьогоднішній момент. До того ж таке протезування зможе дозволити собі кожен, незалежно від рівня доходів.

Недоліки

Однак все менше людей вибирають металеві вироби, так як вони мають ряд недоліків:

 • міст має велику вагу;
 • для переднього ряду залізо не підходить;
 • під коронками з металу продовжують розвиватися каріозні процеси, що руйнують емаль;
 • іноді метал призводить до подразнення слизової в роті і алергії;
 • пацієнти помічали періодичну появу металевого присмаку.

Зубний міст з металокераміки має міцність, як і металеві вироби. Він поєднує в собі всі позитивні якості обох складових - кераміки і металу. Що стосується естетичної сторони, цей варіант протезування є більш вигідним. В основі конструкція має металевий каркас, надійно підтримує міст навіть з 4х елементів. Для облицювання використовують кераміку, що дозволяє ідеально підібрати відтінок зубного ряду. Завдяки цим характеристикам такі мостовидні протези зубів можна застосовувати для відновлення передньої частини ряду. Серед недоліків металокераміки виділяють те, що каркас не пропускає світло, тому він помітний через керамічну коронку.

З появою діоксиду цирконію в світі стоматології багато недоліків протезів вийшло усунути. Матеріал є твердим, міцним і має білий відтінок. Міст виходить ідентичним натуральному зубного ряду. Серед основних переваг виділяють відсутність алергічних реакцій та подразнень на слизовій порожнини рота. Діоксид цирконію є біосумісним і біоінертним, що робить його привабливим для тисяч людей. Його використовують як для бічної частини щелепи, так і для передньої.

Що стосується суцільнометалевих мостів, вони не містять в собі жорсткого каркаса. Кожен елемент в зв'язці виготовляється з кераміки, тому такі конструкції мають прекрасні естетичні якості. Існує тільки один недолік - вони не мають такої міцності, як метал. Однак цей варіант є популярним серед тих, хто прагне мати ідеальну посмішку.

У стоматології застосовують і пластмасові мости. Вони застосовуються лікарями в якості тимчасових конструкцій, так як не міцні. Мають наступні переваги:

 • компактність;
 • легка вага;
 • висока швидкість виробництва;
 • гіпоалергенність;
 • низька ціна.

Якщо Ви потребуєте протезування, може обговорити зі своїм лікарем найбільш підходящий для Вас варіант коронок. В кожному випадку існують свої рекомендації і показання до установки, тому аналізуйте фінансові можливості, стан зубного ряду і приймайте рішення!

Способи кріплення

 • Промивне з'єднання. Мостовидна конструкція не стикається зі слизовою, залишаючи простір. Залишки їжі не затримуються біля ясен, легко просковзує під незнімною конструкцією.
 • Дотичне з'єднання, коли елемент стосується слизової тільки однією стороною. Найчастіше встановлюєтся в передній частині щелепи.
 • Сідловидне з'єднання. Конструкція стикається усіма краями стик в стик.

Варіант не найкращий, проте, в деяких ситуаціях він просто неминучий.

Процес протезування складається з наступних кроків

 • Проведення стоматологом огляду порожнини рота. Виконання рентгенологічного обстеження для отримання оцінки стану опорних зубів.
 • Підготовка опорних елементів. Cтоматолог лікує, при необхідності видаляє нерви. При великих руйнування використовують спеціальні вкладки, що підвищують міцність опори.
 • Визначення потрібного відтінку. Створення зліпка.
 • За ним формуються коронки, які всередині себе повторюють силует обточених зубців. Час на виробництво елементів вимагає до 3х тижнів. На час виготовлення відсутній зуб замінюють тимчасовим протезом з пластмаси.
 • Останній крок передбачає примірку і завершальний процес фіксацію мостоподібного виробу. Для цього застосовують сучасний стоматологічний цемент. Спеціаліст стежить за надійністю кріплення, прикусом пацієнта і кольором зубного ряду.

Мостовидні протези застосовуються в таких ситуаціях:

 • втрата одного зуба з жувальної боку;
 • втрата 4х поспіль різців в передній частині ряду;
 • збереження з боків здорових опорних зубців, здатних прийняти на себе додаткове навантаження при жуванні.

Серед протипоказань виділяють:

 • втрата більше 4х поспіль різців, одного моляра, кількох премолярів поруч;
 • наявність патології прикусу (в деяких випадках для виконання протезування досить виконати ортодонтичне лікування);
 • у пацієнта спостерігається мимовільне скрипіння зубами;
 • хвороби кісткових тканин - остеомієліт, остеопороз;
 • патологічна стертість емалі;
 • розвиток пародонтиту або пародонтозу;
 • наявність запального процесу в ротовій порожнині;
 • відсутність якісного догляду за порожниною рота.

Ми перерахували далеко не всі протипоказання, так як в кожному випадку ситуація аналізується індивідуально. Міст не ставлять, якщо у пацієнта є психічні розлади, алергія на ліки, проблеми зі згортанням крові, тощо.

Як доглядати за мостовидною конструкцією?

Якщо Ви вибираєте міст для відновлення відсутніх різців, будьте готові до більш ретельної чистки зубів два рази в день і після кожного прийому їжі. Штучні елементи вимагають регулярного ретельного догляду. Чистити їх слід акуратними рухами по напрямку від ясен до краю.

Вам знадобиться іригатор, що дозволяє доглядати за конструкцією в роті ретельніше. Професіонали також рекомендують відвідувати лікаря-гігієніста кілька разів на рік для здійснення професійного полірування коронок.

Скільки коштує робота?

З огляду на те, що виготовлення штучних елементів відбувається в кілька етапів, вартість також формується з них. До факторів, що впливає на цей показник, ставиться собівартість зліпків, матеріалів для самого протеза, процес підгонки, установки.

У клініці Dr.Miller ми використовуємо якісні матеріали, що не викликають алергічних реакцій. Наші фахівці перед завершальній фіксацією мостоподібного протеза уважно перевіряють всі параметри виробу, його відповідність зубного ряду.

Якщо Вас зацікавив мостовидний протез, ціна в нашій стоматологічній клініці буде найбільш оптимальною. В нашій команді працюють висококваліфіковані стоматологи з багаторічним досвідом. На кожному етапі виготовлення конструкції вони дотримуються строгих правил сучасної технології. У їх розпорядженні знаходиться інноваційне обладнання, що дозволяє швидко і акуратно проводити обстеження та лікування.

При виникненні питань зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом. Контактна інформація розташована в відповідному розділі. Ми будемо раді допомогти Вам вирішити стоматологічну проблему і повернути сліпучу посмішку! Телефонуйте нам вже зараз, ми надамо Вам професійну консультацію.

Запис на прийом до стоматолога

Почніть свій шлях до яскравої усмішки разом зі стоматологічною клінікою Dr.Miller!

Запишіться на консультацію до лікаря вже сьогодні: зателефонуйте нам за телефонами: 8 (0432) 60-25-05 або (067) 525-88-55. Також ви можете записатися онлайн, натиснувши на кнопку нижче.