Мостовидні протези у Вінниці

Одне з головних завдань стоматолога – зберегти власні зуби пацієнта; проте, на жаль, трапляються випадки, коли через запущену хворобу або травму вони втрачаються. У ситуаціях, коли відсутні декілька розташованих поруч зубів, мостовидний протез чудово замінює їх. Цей метод відновлення зубного ряду вже багато років користується популярністю в усьому світі. Але перед перед тим, як зважитися на протезування, варто дізнатися більше про різновиди, показання і протипоказання до використання таких протезів.
Зубний міст являє собою жорстку ортопедичну конструкцію, що має форму натуральних зубів. В одній зв'язці може міститися до чотирьох елементів, тобто її можна поставити на один, 2, 3 або 4 відсутніх зуба. Фіксується стоматологічний міст на двох крайніх здорових зубах-опорах з одного й іншого боку. Їхня міцність і надійність є головною умовою для мостовидного протезування, адже їм доведеться прийняти на себе додаткове навантаження під час жування.
Переваги мостоподібного протеза
- Повернення жувальної функції
- Відновлення естетичного вигляду зубного ряду
- Збереження чутливості в процесі жування
- Відновлення тактильних відчуттів
- Збереження температурної чутливості
- Звикання до мосту не потребує багато часу
Ціни на встановлення зубного моста
З огляду на те, що виготовлення штучних елементів відбувається в кілька етапів, вартість також формується з них. До факторів, що впливають на цей показник, належать собівартість зліпків, матеріалів для самого протеза, процесу конструювання, встановлення мостика на зуби тощо.
У клініці Dr.Miller ми використовуємо тільки якісні матеріали, що не викликають алергічних реакцій. Наші фахівці ретельно підходять до всіх етапів створення мостоподібного протеза та уважно перевіряють усі параметри виробу.
Різновиди зубних мостів
Залежно від матеріалу, мостовидні конструкції поділяють на:
- металеві;
- металокерамічні;
- цільнокерамічні;
- пластмасові.

Вибір матеріалів багато в чому залежить від того, де буде розташований міст - попереду або на місці жувальних зубів. Зверніть увагу, що для заміни крайніх зубів у ряду такий метод не підходить, оскільки для кріплення протеза необхідно як мінімум по одному зубу з кожного боку моста.
Якщо вам потрібно відновити тільки один зуб, то розгляньте такий варіант, як адгезивний мостовидний протез. Штучний зуб нарощується на спеціальній балці-дузі, яка кріпиться своїми кінцями до сусідніх одиниць. У цьому випадку не використовуються коронки та не сточуються здорові зуби; водночас, такий вид протеза не відрізняється високою надійністю.
Металеві зубні мости
З-поміж усіх видів зубних конструкцій, мостовидні протези зубів із металу завжди вважалися найміцнішими. Незважаючи на інноваційні відкриття та сучасні технології (наприклад, появу бюгельних та балкових протезів), ця думка зберігається й досі. До того ж, таке протезування може дозволити собі кожен, незалежно від рівня доходів.
Проте все менше людей вибирають металеві вироби, тому що вони мають низку недоліків:
- міст має велику вагу;
- для передніх зубів залізо не підходить;
- під коронками з металу можуть розвиватися каріозні процеси, що руйнують емаль;
- іноді метал призводить до подразнення слизової в роті та алергії;
- деякі пацієнти помічають періодичну появу металевого присмаку.
Металокерамічні мости
Зубний міст із металокераміки має таку саму міцність, як і металеві вироби, та непогані естетичні якості. Отже, він поєднує в собі всі позитивні риси обох складових - кераміки і металу. В основі конструкція має металевий каркас, який надійно підтримує міст навіть із 4 елементів. Для облицювання використовують кераміку, що дозволяє ідеально підібрати природний відтінок емалі. Завдяки цим характеристикам такі мостовидні протези зубів можна застосовувати для відновлення передньої частини ряду. Серед недоліків металокераміки виділяють те, що каркас не пропускає світло, тому він помітний через керамічну коронку.
З появою діоксиду цирконію в світі стоматології багато недоліків протезів вдалося усунути. Матеріал є твердим, міцним і має білий відтінок. Тому цирконієвий міст ідентичний натуральному зубного ряду за виглядом. Серед основних переваг матеріалу виділяють відсутність алергічних реакцій та подразнень на слизовій оболонці порожнини рота. Діоксид цирконію є біосумісним і біоінертним, що робить його привабливим для тисяч людей. Його використовують як для бічної частини щелепи, так і для передньої.
Керамічні мости на зуби
Що стосується суцільнокерамічних мостів, вони не містять в собі жорсткого каркаса. Кожен елемент у зв'язці виготовляється з кераміки, тому такі конструкції мають чудові естетичні якості. Існує лише один, але суттєвий недолік - вони не мають такої міцності, як метал. Проте цей варіант є популярним серед тих, хто прагне мати ідеальну посмішку.
Пластмасові зубні мости
У стоматології застосовуються і пластмасові мости. Лікарі встановлюють їх у якості тимчасових конструкцій, оскільки серед інших вони найменш міцні. Водночас, такі протези мають наступні переваги:
- компактність;
- невелика вага;
- висока швидкість виробництва;
- гіпоалергенність;
- низька ціна.
Якщо ви потребуєте протезування, обговоріть зі своїм лікарем, який варіант моста буде найкращим саме для вас. У кожному окремому випадку існують свої рекомендації та показання до встановлення; тому аналізуйте свої фінансові можливості, стан зубного ряду та приймайте рішення!
Способи кріплення мостів
- Промивне з'єднання. Мостовидна конструкція не стикається зі слизовою рота; між ними залишається простір. Залишки їжі не затримуються біля ясен та легко просковзують під незнімною конструкцією.
- Дотичне з'єднання. Міст торкається слизової тільки одним своїм боком. Найчастіше встановлюєтся у передній частині щелепи.
- Сідловидне з'єднання. Конструкція торкається ясен усіма краями. Застосовується нечасто, також у зоні передніх зубів.
Як ставлять місток на зуби: етапи
- Огляд порожнини рота стоматологом. Лікар виконанує рентгенологічне обстеження для отримання оцінки стану опорних зубів.
- Підготування опорних елементів. Cтоматолог лікує зуби, за необхідності видаляє нерви. Якщо руйнування зубів суттєві, то використовують спеціальні вкладки, що підвищують міцність опори.
- Визначення потрібного відтінку зубів.
- Створення зліпка, за яким буде зроблено протез.
- Формування коронок, які всередині повторюють силует обточених зубів. Для виготовлення елементів конструкції потрібно до 3 тижнів. На цей час відсутні зуби замінюють тимчасовим протезом із пластмаси.
- Останній крок передбачає примірку і завершальну фіксацію мостоподібного виробу. Для цього застосовують сучасний стоматологічний цемент. Спеціаліст стежить за надійністю кріплення, прикусом пацієнта і кольором зубного ряду.
Протипоказання до встановлення мостів на зуби
- Втрата 5 або більше розташованих поруч зубів, а також більш ніж одного моляра у жувальній зоні
- Наявність патології прикусу (проте у деяких випадках це виправляється ортодонтичним лікуванням)
- Мимовільне скрипіння зубами (бруксизм)
- Хвороби кісткових тканин - остеомієліт, остеопороз
- Патологічна стертість емалі
- Пародонтит або пародонтоз
- Наявність запального процесу в ротовій порожнині
- Відсутність якісного догляду за порожниною рота
Ми перерахували не всі протипоказання, оскільки в кожному випадку ситуація аналізується індивідуально. Наприкоад, лікар може заборонити ставити місток на зуби, якщо у пацієнта є психічні розлади, алергія на певні ліки, проблеми зі згортанням крові тощо.
Якщо вас зацікавило протезування зубів за допомогою моста, звертайтеся у Dr.Miller!. У нашій команді працюють висококваліфіковані стоматологи з багаторічним досвідом. На кожному етапі виготовлення конструкції вони дотримуються строгих правил сучасної технології. У їхньому розпорядженні – інноваційне обладнання, що дозволяє швидко і акуратно проводити обстеження та лікування.
Із будь-якими запитаннями телефонуйте або пишіть нам: контактна інформація розташована нижче. Ми будемо раді допомогти вам вирішити стоматологічну проблему і повернути сліпучу посмішку!