Керамічні вкладки у Вінниці

Керамічна вкладка на зуб

Усім відомо, що після встановлення пломби зуб з часом руйнується, а сама пломба змінює колір. Невже карієс – це вирок і не можна уникнути його рецидиву? Заміщення дефекту зуба за допомогою вкладок із кераміки, яке ми виконуємо в клініці Dr.Miller, дозволяє зупинити процес руйнування та домогтися чудового косметичного ефекту.

Що таке зубні вкладки

При карієсі в зубі утворюється порожнина. У процесі лікування карієсу видаляються зруйновані тканини, тому утворюється дефект коронки. При традиційному підході він заповнюється пломбувальним матеріалом. Вкладка ж являє собою керамічний елемент, який слугує заміною відсутнього дентину та емалі.

По суті, керамічна вкладка (або мікропротез) – це різновид пломби, який виготовляється спеціалістом поза ротовою порожниною за попереднім зліпком. За рахунок цього, а також міцності матеріалу є можливість не лише заповнити дефект, але і попередити рецидив.

Керамічною вкладкою на зуб можна замістити до 65% зруйнованої коронки. Термін її служби складає не менше 10 років. Вартість такого способу реставрації вища, ніж встановлення традиційної пломби, але результат виправдовує витрачені кошти.

Переваги вкладок

  • Щільне прилягання та запобігання рецидиву. Між дентином і звичайною пломбою неминуче утвориться проміжок. Це обумовлено усадкою пломбувального матеріалу. Згодом щілина збільшується, у ній розмножуються бактерії, процес руйнування триває. Доводиться видаляти пломбу, розширювати порожнину, пломбувати знову. Внаслідок цього процесу з роками зуб руйнується, виникає необхідність його депульпувати і вкривати коронкою. А от мікропротез (вкладка) щільно прилягає, що дозволяє виключити повторне виникнення карієсу.
  • Естетичність. Помбувальний матеріал за кольором і фактурою відрізняється від натуральної емалі. На передніх різцях він особливо помітний. Згодом пломба темнішає, що робить її ще більш видимою. На противагу цьому, мікропротези виготовляються з кераміки (стоматологічного фарфору), що за оптичними властивостями (заломленням світла) нагадує емаль, а з роками не змінює відтінок. Навіть професійний стоматолог не завжди помітить сліди реставрації.
  • Довговічність. Фотополімер (матеріал пломби) і зубна емаль відрізняються за щільністю, тому пломба стирається швидше, ніж решта зуба. Стоматологічна кераміка вкладок за твердістю ідентична до природної емалі. Вона утворює єдине ціле з зубом та з часом не стає більш помітною, оскільки стирається з такою самою швидкістю, як і емаль.
  • Висока точність виготовлення. Пломба формується в ротовій порожнині за умов обмеженого простору. Це заважає фахівцю створити ідеальну форму. Керамічні елементи виготовляються в лабораторії, що дозволяє техніку скопіювати втрачену частину зуба до найдрібніших деталей.

Виготовлення вкладки

Реставрація за допомогою мікропротезів займає більше часу, ніж встановлення пломби. Процес включає кілька етапів.

  1. Стоматолог видаляє тканини, уражені патологічним процесом, та знімає з обох щелеп зліпок, який відправляє техніку.
  2. Фахівець виготовляє гіпсову модель, яка відтворює втрачену частину зуба, та допрацьовує її. Матеріал наноситься тонкими шарами, кожен із яких запікається за високої температури, що дозволяє домогтися максимальної міцності.
  3. На останньому етапі керамічна зубна вкладка полірується, набуваючи ідеальну форму і гладку поверхню.

Встановлення керамічних вкладок

Коли конструкція готова, пацієнт приходить до стоматологічної клініки на примірку. Він оцінює зовнішній вигляд, колір, а також може відчути нерівності або невідповідність форми. Якщо який-небудь параметр не влаштовує, то мікропротез відправляється на доопрацювання. Але у більшості випадків вкладка підходить ідеально, тому можна приступати до встановлення. Воно також складається з кількох етапів.

  1. Тимчасова пломба, яка була встановлена після препарування, видаляється.
  2. Стоматолог приклеює керамічну вкладку за допомогою спеціального цементу. Це забезпечує надійну, тривалу фіксацію. Пластичний матеріал не залишає ані найменшого проміжку між зубом і керамікою.
  3. Місце стику полірується до отримання ідеально гладкої поверхні. Людина не повинна відчувати жодного дефекту. Оскільки фарфоровий елемент за формою максимально точно повторює форму зуба, звикання до нього відбувається моментально.

Процес реставрації за допомогою сучасних технологій займає до 10 днів. Це створює певні незручності, але якщо врахувати, що мінімальний термін служби вкладки становить 10 років, то можна і почекати.

Догляд за керамічними мікропротезами

Спеціального догляду за керамічними вкладками не потрібно. Головна вимога – приділяти увагу гігієні ротової порожнини: чистити зуби двічі на день, видаляти залишки їжі. Фарфор не темнішає, тому достатньо використання звичайних засобів для догляду за ротовою порожниною.

Із метою попередження рецидиву карієсу рекомендується двічі на рік відвідувати стоматолога для перевірки герметичності з'єднання між вкладкою і тканиною зуба. Під час візиту лікар оцінить стан інших зубів, зможе виявити карієс на ранній стадії та провести лікування.

Дотримання цих простих правил забезпечить збереження вашого зуба протягом 10 років і більше.

Типи керамічної зубної вкладки

Види мікропротезування зубів

Керамічні конструкції використовуються, якщо коронка зуба зруйнована на 30-65%. Залежно від цього параметра виділяють кілька різновидів вкладок.

  • Мікропротези типу inlay є найбільш щадним способом реставрації. Вони розташовані на відстані від країв зуба на його жувальній поверхні.
  • Конструкції onlay мають більш солідні розміри та зачіпають внутрішні поверхні горбків на жувальній поверхні.
  • Пластина, що вкриває від 1 до 3 горбків, називається overlay. Якщо задіяні всі горбки, то така конструкція вже вважається коронкою.
  • Pinlay – це напівкоронка, яка фіксується за допомогою штифта.

Спеціаліст визначає, який вид мікропротезування буде оптимальним у кожному конкретному випадку.

Показання для встановлення

Керамічні мікропротези доцільно встановлювати за умови руйнуванні коронкової частини зуба більш ніж на 30% та глибини дефекту від 1,5 мм. Окрім цього, вкладки можуть використовуватися для попередження підвищеного стирання жувальних поверхонь, а також у якості опори для мостовидних протезів.

Заповнення дефектів керамічними елементами широко використовується передовими фахівцями. Технологія перевірена часом досвідом тисяч пацієнтів. На сьогоднішній день це найкраща методика лікування карієсу.

Що ж до протипоказань, то ця методика їх майже не має. Виняток становлять особи з бруксизмом (скрегіт зубами під час сну), а також із високою активністю каріозного процесу.

Термін експлуатації

Якщо реставрація зуба за допомогою фарфорового елемента проведена кваліфікованим фахівцем, який використовує якісні матеріали та дотримується технології, то у найближче десятиліття зуб не руйнуватиметься. Після закінчення терміну експлуатації деяким пацієнтам потрібна повторна реставрація. При цьому проводиться видалення керамічної вкладки, ревізія порожнини та встановлення нового мікропротезу. Досвід показує, що у більшості пацієнтів керамічні елементи зберігаються довше гарантійного терміну. Вони не тільки не руйнують зуб, а навпаки – зміцнюють його.

Цілісність зубного ряду – це привабливий зовнішній вигляд, впевненість у собі та якісне пережовування їжі. Мікропротези з кераміки, виготовлені за індивідуальними зліпками, мають безліч переваг перед фотополімерними пломбами. Це сучасний метод реставрації зубів після видалення тканин, зруйнованих карієсом.

Приходьте у Dr.Miller: ми повернемо красу вашої посмішки за допомогою керамічних вкладок на довгі роки!

Запис на прийом до стоматолога

Почніть свій шлях до яскравої усмішки разом зі стоматологічною клінікою Dr.Miller!

Запишіться на консультацію до лікаря вже сьогодні: зателефонуйте нам за номерами 8 (0432) 57-25-05 або (067) 525-88-55. Також ви можете записатися онлайн, натиснувши на кнопку нижче.