Виправлення прикусу (ортодонтія) у Вінниці

Порушення прикусу

Прикус, або оклюзія - це з'єднання зубів верхньої щелепи з нижньою в момент пережовування їжі або в спокійному стані.

Ортогнатичний прикус, як стверджують стоматологи, вважається ідеальним за функціональністю та естетикою, але зустрічається він рідко.

Не у всіх людей виростають зуби в правильному порядку, тому потрібна допомога лікаря. Хороший результат виходить за допомогою ортодонтичних конструкцій. Потрібну систему вибирає лікар-ортодонт, в залежності від дефекту, ступеня його важкості, бажання пацієнта, наявного бюджету.

Разом з корекцією зубного ряду вирівнюється обличчя. Якщо присутні складні щелепні дефекти, що зустрічаються досить рідко, буде потрібно проведення ортогнатичної операції. Це завдання щелепно-лицьового хірурга.

Стоматолог-ортопед - це фахівець, що забезпечує оклюзійну корекцію зубів за допомогою керамічних накладок або коронок.

Розглянемо види розташування зубів, коли потрібно виправлення прикусу.

Дистальний прикус

Дистальний прикус

Він характеризується тим, що різці верхньої щелепи виступають вперед, а вона перевершує розміри нижньої. У пацієнта непропорційно маленький підборіддя.

Тиск на зуби, при жуванні розподіляється неправильно, звідси виникає підвищений ризик появи тріщин емалі, розвитку карієсу зубів бічних відділів, м'язова тканина уражається пародонтозом. З'являється головний біль, біль в особових м'язах, порушення функції ковтання.

Лікар-ортодонт, виконуючи виправлення прикусу брекетами, одночасно домагається пропорційного розвитку частин обличчя. Вибираючи вироби виконують корекцію, лікарі враховують вік пацієнта.

Мезіальний прикус

Мезіальний прикус

Він характеризується збільшеною нижньою щелепою, висунутим вперед підборіддям. Верхня щелепа - недорозвинена. У чоловіків не страждає естетика, навпаки -він набуває вольовий вигляд. Якщо ж дефект у дівчини, то виправлення прикусу брекетами необхідно виконати негайно. Наслідки його негативні - присутній ризик розвитку пародонтиту, захворювання карієсом, складності з протезуванням.

Коригування дефекту у дорослого пацієнта - процес тривалий, поліпшення настає швидше, якщо почати лікування аномалії раніше. Ідеальний час для відновлення - вік 14 років, коли щелепної апарат розвивається, ним можна керувати. Щоб виправити дефект застосовують різні системи, в основному знімні. Дорослим встановлюють брекети, видаляють частину зубів, виконують операції.

Відкритий прикус

Відкритий прикус

Він відрізняється присутністю просвіту між зубами вгорі і внизу. Недолік межчелюстного зіткнення викликає неприємні наслідки - відкритий рот, порушення симетрії обличчя. Цей дефект вважається найскладнішим з наявних, лікар-ортодонт виконує виправлення прикусу брекетами.

В ідеальному стані верхня щелепа злегка висунута вперед, перекриваючи нижню на 1/3 частину. Якщо ж зуби верхньої щелепи закривають елементи нижньої більше ніж наполовину - то має місце неправильний глибокий прикус. Виникає необхідність виправлення вад, що викликав серйозну аномалію розвитку, через неї обличчя по вертикальній осі видовжене недостатньо. Нижня губа негарно випинається. Носій цього серйозного недоліку приречений страждати - розвиваються функціональні відхилення, які породжують пародонтит, що розгойдуються одиниці, руйнування покриття, запалення ясен, пошкодження слизової власними різцями. Слід виконати вчасно виправлення прикусу брекетами, інакше порушиться діяльність суглоба, відкриття рота стане супроводжуватися тріском і болем. Якщо присутня необхідність протезування, то цю патологію доводиться коригувати. Ортодонти застосовують конструкції, спрямовані на підвищення рівня ряду зубів: брекет-системи, пластинки і ін.

Перехресний прикус

Перехресний прикус

Виявляється він через недостатній розвиток якогось одного боку, відрізняється зміщенням щелеп відносно одна одної в горизонтальній площині. Іноді потрібне оперативне втручання, щоб виправити наявну патологію, хоча часто дефект піддається лікуванню конструкціями знімними або незнімними.

Зустрічається така патологія на щелепах в будь-якій частині. Жувальна функція сильно порушується. Найбільш часті супутники дефекту: карієс, пародонтит, зміни в щелепно суглобі - з'являється тріск і біль при відкриванні рота.

Зазвичай рекомендації на виправлення прикусу зубів видає лікар-стоматолог, який здійснює терапевтичне лікування, або лікар, що підбирає протезування з метою відновлення ряду.

Чим небезпечний аномальний прикус

Пацієнти, з анормальним прикусом піддаються щоденним стражданням. Статистика свідчить про те, що він присутній майже у кожного другого жителя землі. Така патологія приносить неприємності естетичного плану, часто викликає серйозні психологічні відхилення і функціональні порушення.

Людина, що пройшла процедури виправлення дефекту, після лікування виглядає по-іншому. З видаленням патології позначається правильний контур обличчя, пропорції нормалізуються, посмішка стає прекрасною.

Існують серйозні відхилення, що вимагають ґрунтовного коригування або оперативного втручання. Неускладнена аномалія не вимагає хірургічного втручання, з метою виправлення використовуються незнімні або знімні конструкції. Дисгармонія зовнішності, з вини неправильного прикусу, часто є причиною появи комплексів. На рівні фізіології виникає підвищення реакції зубів на холодну і гарячу їжу, посилюється ризик травми тканин. Виникають захворювання шлунково-кишкового тракту - їжа не отримує належної обробки. Сьогодні виправлення прикусу зубів стало можливим будь-яким категоріям пацієнтів. Хороший лікар-ортодонт виправляє недоліки завдяки широкому набору послуг. При використанні оперативного втручання із застосуванням наркозу пацієнт болю не відчує.

Брекети - класичне рішення

Брекети на зуби

Брекети застосовують для лікування прикусу пацієнтам будь-якого віку. Конструкція виправдала себе високою результативністю протягом тривалого періоду використання. З'явилася можливість застосування біосумісних матеріалів при виготовленні.

Зазвичай виправлення прикусу брекетами у дітей виконують за допомогою металевих моделей невисокої ціни, але існує ризик виникнення алергії. Дорослий пацієнт може зробити вибір конструкції з дорогих матеріалів: золота, медичного сапфіра, кераміки. Вони не викликають алергічної реакції. Батьки можуть замовити дитині виготовлення конструкції з біосумісних матеріалів - просто вартість її трохи вище металевого виробу. Брекети з'єднує титанова або нікелева силова дуга. Її протягують через замки, приклеєні на зуби, наділена пам'яттю форми, вона докладає зусилля, займаючи початкове положення, тим самим створюється тиск, націлене на невірно розміщені зуби.

Всі стадії коригування йдуть під наглядом ортодонта.

Види матеріалів, що використовуються у виробах для лікування аномалій

  • Титан і нікель - на білому тлі зубів вони добре помітні - колір металу і емалі різко контрастують. Відрізняються надійністю, міцністю, невисокою вартістю.
  • Пластмаса не відрізняється від кольору емалі, але ідеальний зовнішній вигляд швидко втрачає привабливість - пориста структура вбирає харчові барвники, поверхня покривається нальотом. Вартість виробу невисока - термін експлуатації короткий.
  • Кераміка - відмінно імітує колір емалі, барвниками не фарбується, окислення не береться. Єдиний недолік -досить висока вартість.
  • Сапфір - вирощені штучні кристали, вони прозорі і зовсім непомітні. Єдиний мінус їх використання - найвища вартість з наявних варіантів.

Існують вестибулярні системи, фіксуються на зворотному боці зубів, лінгвальні (невидимі) вироби, що розміщуються всередині рядів. Їх перевага полягає в тому, що вони не доставляють дискомфорту під час обіду.

Самолігуючі брекети скорочують терміни відновлення прикусу на двадцять-тридцять відсотків, у порівнянні зі звичайними. Знижується наполовину і число відвідувань поліклініки. У них особливий пристрій: пристосування утримування дуги вбудовано в брекет. Це дозволило знизити тертя всередині конструкції, звільнило від необхідності застосування металевих лігатур. Самолігуючі брекети виконують з металу або з кераміки.

При зубощелепних дефектах використовують виправлення прикусу брекетами-завдяки їм усуваються практично будь-які відхилення. Їх застосовують перед імплантацією і протезуванням, з метою вирівнювання рядів.

Установку виробів проводять в клініці, потім пацієнт відвідує лікаря періодично, для здійснення спостереження за ходом відновлення.

Виправлення прикусу за допомогою кап

Капи на зуби

Якщо пацієнт не бажає використовувати брекети, щоб не афішувати свої недоліки оточуючим, або вони йому абсолютно не подобаються через неможливість зняття конструкції самостійно, то використовуються капи (елайнери). Їх застосовують при нескладних відхиленнях, або для фіксації отриманого результату за допомогою брекетів. Виготовляють капи з прозорих матеріалів: силікон, пластик. Перед обідом, або здійсненням гігієни їх знімають.

Розроблений ортопедом графік для пацієнта передбачає самостійну зміну елайнерів.

Капа, призначена для корекції, виконується в лабораторії за індивідуальним зліпком. Використання її вимагає від людини обов'язковості, якщо ігнорувати рекомендації лікаря і не надягати елайнер, то відбувається спотворення запланованого результату. Процес лікування з використанням капи і брекетів в середньому займає від півроку до трьох років.

Існують випадки, коли всі зусилля, спрямовані на виправлення дефектів, абсолютно марні - єдиним виходом буде оперативне втручання.

Коли почати лікування неправильного прикусу у дитини?

Лікування дефекту у дитини рекомендується починати після повної зміни зубів. Кісткові тканини в підлітковому віці більш піддатливі, патологія легко лікується.

Підлітки відмовляються лікувати дефекти прикусу від небажання демонстрації власних недоліків однокласникам, але є багато варіантів, які використовуються для лікування конструкцій, непомітних для оточуючих.

Лікування дітей у ортодонта займає в три рази менше часу, ніж у дорослих, в зв'язку з високою рухливістю зубного ряду. Зуби вирівнюються протягом двох місяців, але щоб закріпити ефект брекети не знімають ще деякий час.

Існує поширена помилка, що відновлення прикусу у дорослих людей неможливо; але слід зазначити, що ортодонтія постійно розвивається.

Ми звикли відкладати все на завтра, але завтра може не настати. Не слід довго роздумувати. Як тільки стало зрозуміло, що слід щось зробити з приводу зубощелепної системи - необхідно терміново діяти, щоб запобігти руйнуванню зубів і особистості. Зовнішність - це 50% успіху в житті, як сказала Софі Лорен: «Краса варта того, щоб за неї боротися!»

Запис на прийом до стоматолога

Почніть свій шлях до яскравої усмішки разом зі стоматологічною клінікою Dr.Miller!

Запишіться на консультацію до лікаря вже сьогодні: зателефонуйте нам за номерами 8 (0432) 60-25-05 або (067) 525-88-55. Також ви можете записатися онлайн, натиснувши на кнопку нижче.