Бюгельні протези у Вінниці

Наразі стоматологи все ще перебувають у процесі пошуку та створення нової системи протезування зубів, яка мала б покращені якості. Усі існуючі способи мають недоліки, оскільки краще за свої зуби ще нічого не придумали. Є надія, що вчені, які вже виростили мишам зуби зі стовбурових клітин, скоро запропонують їх вирощувати і нам. А поки будемо вдосконалювати штучні замінники.
У сучасній стоматології лідируюче місце з ефективності в реабілітації ряду посідає бюгельний протез. Вам потрібен такий? Тоді звертайтеся в клініку Dr.Miller у Вінниці: наші досвідчені лікарі-ортопеди підберуть найкращий варіант протезування саме для вас!
Бюгелем називають дугу, яка з'єднує наступне:
- імітацію ясен з пластмаси;
- міцний ряд зубних одиниць;
- кріплення.
Бюгельний протез — це досить прогресивний засіб у галузі відновлення зубів, найбільш вдосконалений серед існуючих. Він належить до знімних конструкцій і фіксується гачками (кламерами), які міцно оточують опорний зуб. Оскільки бюгельний протез дугоподібний, це надає можливість ефективно розподіляти навантаження між яснами і зубами. Порівнюючи такий протез з іншими аналогічними виробами, можна побачити, що він дозволяє відмовитися від масивного шару пластмаси; це знижує об'єм і вагу системи, водночас зберігаючи її стабільність і високу міцність. Виготовляють каркас (базис) протеза із титану, цирконію, сплавів золота з платиною або кобальту з хромом.
Ціни на бюгельні протези
Вартість бюгельних протезів помітно вища, ніж у виробів із пластмаси, але вона повністю виправдана їхніми позитивними якостями. Також варто пам'ятати, що ціна розраховується індивідуально для кожного випадку: наприклад, у неї може входити вартість попереднього лікування зубів. Протез на замках коштуватиме дорожче, ніж на кламерах, через додаткову вартість коронок.
Назва послуги | Вартість |
---|---|
Бюгельний протез на кламерній фіксації | від 6500 грн |
Бюгельний протез на замковій фіксації | від 13000 грн |
Показання до встановлення протезів на бюгелях:
- відсутність жувальних молярів з обох боків;
- зубний ряд закінчується на п'ятій-шостій одиниці зліва або справа (відсутність молярів із будь-якого боку);
- втрата кількох зубів на бічній ділянці нижньої чи верхньої щелепи;
- втрата одного зуба;
- необхідність виправлення аномалії, скажімо, неправильного прикусу;
- відсутність різців на нижній щелепі;
- шинування;
- наявність пародонтозу 1-2 ступеня. Система в цьому випадку спирається на всі збережені зуби;
- об'ємна обробка, яка здійснювалась під мости;
- пацієнт, що потребує протезування, перебуває у важкому стані;
- відмова від установки незнімних протезів (наприклад, мостоподібних) із певних причин;
- заміна старої конструкції.
Види бюгельних протезів
Бюгельний зубний протез закріплюють на свої моляри пацієнта, на корені або на встановлені імпланти. Вибір варіанту закріплення штучних зубів визначають більше за станом ясен і стабільністю збережених власних молярів, аніж за їхньою кількістю. Тому іноді його встановлюють, навіть коли збереглася мінімальна кількість зубів.
Також існує три основних способи кріплення таких протезів:
- кламерна фіксація;
- замкова фіксація (атачмен);
- телескопічні коронки.
Бюгельні протези на кламерах

Це найбільш поширена система. Кріплення засноване на використанні гачків, що міцно охоплюють моляри, які залишились. Від каркаса відгалужується кламмер, що складається з тіла, плеча і відростка, виготовленого з металу або сплавів. Звідси міцність конструкції, довговічність, чудова фіксація і рівномірний розподіл навантаження під час пережовування їжі. Зазвичай гачки виплавляють спільно із каркасом. Їх виготовляють індивідуально, точно за формою та величиною зубів.
Бюгельна система на кламерах вважається дуже ефективним варіантом заміни відсутніх молярів, проте вона має неприємний мінус - низькі естетичні якості. Металеві кламери на різцях можна помітити під час посмішки. Цей недолік усувають інші методи кріплення: замкове з'єднання або телескопічні коронки.
Бюгельні протези на замках (атачменах)

Сьогодні, в зв'язку з перевагами перед кламмерним кріпленням, швидко зростає потреба у системах кріплення "замок". Мікрозамки (атачмени) досить мініатюрні і зручні. Кріплення буває кулястим, ригельним або рейковим; його тип в кожному окремому випадку вибирає лікар-стоматолог.
Замок являє собою з'єднання, що зафіксоване, з одного боку, в металокерамічних коронках, які встановлюються на опорні зуби, а з іншого - в самому бюгельнму протезі. Атачмени гарантують не лише підвищену надійність кріплення системи, але й високу естетичність: кріплення практично непомітні для співрозмовника. Але замкове з'єднання має і низку слабких сторін. Одна з них - складність виготовлення.
На сьогодні це найбільш прогресивна технологія, реалізацію якої не можна довірити будь-якому зуботехніку. Робота над протезом на атачменах вимагає високої кваліфікації - як зубного техніка, так і ортопеда. Тут потрібна точність розрахунку всіх елементів системи - звідси і відповідна вартість роботи.
Неприємним фактором вважається і задіяння в пристрої великої кількості власних зубів. Цей спосіб кріплення передбачає їх обов'язковий захист коронками з металокераміки, оскільки саме на них фіксують замки.
Протез на телескопічних коронках

Фіксовані на телескопічних коронках ("телескопах") бюгельні зубні протези - найбільш естетична система цього типу. Висувна коронка тут виступає як фіксатор: знімна її частина закріплюється на базисі конструкції, а незнімна - на опорі, у якості якої можуть бути використані як власні зуби, так і імплантати.
Щоб встановити такий штучний пристрій, треба обточити опорні одиниці, накрити їх коронкою з металу, відполірувати і тільки потім поставити бюгель. Протез на телескопічних коронках дуже складний у виготовленні, оскільки для його стійкості повинні абсолютно збігатися незнімні та знімні частини коронки. Висока ціна - практично єдиний недолік цього виду реабілітації.
Протез Квадротті

У такому безметалевому протезі кламери і дуга виготовляються з пресованої високоміцної пластичної маси або з кераміки. Керамічні протези неміцні, тому термін використання у них менший, ніж у металевих. Призначені вони в першу чергу для пацієнтів з алергічною реакцією на метали. Виготовляють виріб Квадротті з напівпрозорого матеріалу, тому він практично непомітний. При використанні пацієнт не відчуває незручностей, тому до нього легко адаптуються. Але найбільшу перевагу мають протези Квадротті з еластичних матеріалів: завдяки гнучкості вони практично не ламаються. Тому їх встановлюють пацієнти з небезпечними професіями або любителі екстремальних видів спорту.
Обрати різновид протеза та його кріплення, що потрібні саме у вашому випадку, вам допоможуть професійні лікарі нашої клініки.
Переваги бюгельних протезів
- Бюгель спирається на альвеолярний гребінь і на зуби, що залишилися, розподіляючи між ними навантаження
- Не порушують смакових відчуттів
- У них немає масивного базису з пластику, що закриває піднебіння - кріпленням є дуга з металу
- Надійність і міцність (завдяки металевій основі)
- Простота догляду, що не вимагає спеціальних знань і процедур
- Найменший розмір, якщо порівнювати з іншими знімними конструкціями (акриловими, нейлоновими протезами тощо)
- Не змінюють дикцію
- Естетичність
- Швидка адаптація (приблизно два тижні)
- Тривалість експлуатації - служать від п'яти до десяти років
Недоліки бюгельного протезування
- Постійно користуватися протезом не можна, його потрібно періодично знімати
- Гачки (кламери) іноді видно при усмішці
- Ризик пошкодження емалі на опорних зубах
- Необхідність носити протез у лабораторію для очищення
Протипоказання
- Цукровий діабет
- Запальні процеси в пародонті
- Онкологія
- Втрата всіх зубів
- Алергічна реакція на метал (не актуально для виробів Квадротті)
- Захворювання верхніх дихальних шляхів або серцево-судинної системи
- Наркозалежність і психічні розлади
Таким чином, бюгельні протези на верхню або нижню щелепу здатні впоратися зі своїм завданням на сто відсотків: відновлюють жувальну функцію та створюють косметичний ефект. Їх рекомендують провідні експерти у галузі стоматології.
Звертайтеся у клініку Dr.Miller, і ми за допомогою бюгельних протезів повернемо вам можливість не лише чітко розмовляти та пережовувати їжу, але і забути про комплекси, широко посміхаючись світу!