Протезування

Протезування зубів є одним з найважливіших завдань сучасної стоматології, адже неповноцінність нормального харчування, викликає ряд захворювань шлунково-кишкового тракту та змінює естетичний вигляд. Насамперед протезування направлено на відновлення структури повністю або частково втрачених зубів.

Цікавим є історичний факт, що зубне протезування застосовувалось ще в глибоку давнину. При розкопках стародавніх міст знаходять штучні зуби, зроблені з кісток тварин, а також зуби прикріплені до сусідніх за допомогою золотого або срібного дроту. У Стародавньому Римі виготовленням зубних протезів займались ювеліри та ремісники, а в нашій клініці лікарі виконують свою роботу протезування з ювелірною майстерністю.

Можливі варіанти протезування

  • безметалеве (для кращої біосумісності та естетичної досконалості).
  • традиційне (металокераміка) – найбільш поширений варіант відновлення пошкодженого зуба;

Одним з видів протезування при частковому руйнуванні чи ушкодженні зуба є вкладка – це прототип пломби, який виготовляється у зубо-технічній лабораторії з надійного та якісного матеріалу. Звичайні пломби за терміном своєї експлуатації та зовнішнім виглядом значно поступаються таким вкладкам.

Вініри - методи протезування зубів

За допомогою вінірів можна відновити зуб, відреставрувати його. Такі накладки надають естетичний вигляд передніх зубів. Завдяки тонкощі, накладки дуже естетичні і надійно кріпляться на зубах. Їх застосовують, зазвичай, при патології форми зубів, ськолах, зміні кольору пломби.

Мостовидні протези - методи протезування зубів

Дані протези, що видно з назви, представляють свого роду «міст», чиїми опорами є сусідні зуби, між якими таким чином встановлюється протез. Зараз немає необхідності встановлювати коронки на опорні зуби. Мостовідний протез може служити 10 років і більше.

Знімні мостоподібні протези - методи протезування зубів

Такі мостовидні протези використовуються для протезування і кріпляться за допомогою спеціальних замків і приклеюються до сусідніх зубах.

Протезування є цілком безпечним для цілісності здорового зуба, розташованого поруч.