%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BA%D0%B8

Які коронки краще ставити на жувальні зуби?

Sorokopud-Aleksandr

Скоропуд Олександр

Стоматолог-терапевт, ортопед

Дата публікації 26 жовтня 2022 р.

Відновлення функціональності жувального зуба – процедура, якій варто приділити особливу увагу. Адже саме моляри несуть на собі основне навантаження під час пережовування їжі, що впливає на роботу всього організму. Сучасні зубні коронки дозволяють витримувати значні навантаження, але при цьому вони досить естетично привабливі.

Але коли стоїть питання про встановлення коронок на жувальні зуби, важливо обговорити зі стоматологом всі плюси та мінуси різних варіантів протезування саме для вашого випадку.

У сьогоднішньому матеріалі провідні спеціалісти клініки Dr. Miller розповідають про важливі нюанси протезування молярів.

Зміст статті
  1. Види коронок на жувальні зуби
  2. Який матеріал найкраще підходить для молярів?
  3. Чи боляче ставити коронку на жувальні зуби?

Види коронок на жувальні зуби

Зубна коронка насамперед має бути надійною та функціональною. Тому стоматологи віддають перевагу протезам із якісних та міцних матеріалів: металокераміки, діоксиду цирконію та набагато рідше – металу.

Цирконієві коронки

Сучасний варіант протезування молярів – цирконієві коронки на жувальні зуби. Вони дуже міцні та при цьому виглядають максимально природно. Каркас протезу зроблений з діоксиду цирконію - цей матеріал стійкий до зношування і може прослужити до 20 років при правильному догляді.

Зовнішній шар коронки зазвичай виготовляється з кераміки, що у поєднанні із міцним цирконієм дає ідеальну комбінацію надійності та естетичності. Цирконієві протези повністю гіпоалергенні, але й їх ціна в середньому вища, ніж на інші види коронок.

Металокерамічні коронки

Їх можна назвати “класичними”. Перевірені роками металокерамічні коронки на жувальні зуби – оптимальне поєднання функціональності та естетичності. Каркас такого протеза роблять із металу, а зовнішній шар — з кераміки. Вона, як правило, наноситься на основу вручну і зубний технік може підібрати максимально відповідний колір покриття, який не відрізнятиметься від ваших рідних зубів.

Металеві коронки

Металеві коронки на жувальні зуби - найдешевший і найбільш зносостійкий варіант. Але сьогодні стоматологи не рекомендують використовувати такий вид протезування через низку недоліків:

  • залізна коронка вимагає його значного обточування для правильної посадки протеза;
  • метал може викликати алергічні реакції;
  • коронки помітні у роті через металеве напилення.

Металеві протези часто просять встановити літні пацієнти через їхню бюджетну вартість. Іноді можна встановити таку коронку на 8 зуб, якщо для пацієнта його краса не є пріоритетом.

Який матеріал найкраще підходить для молярів?

Для протезування молярів найкраще підходять литі зубні коронки з діоксиду цирконію та кераміки. Такий протез досить міцний та красивий. Коронки непомітні в порожнині рота: вони виглядають природно незалежно від освітлення.

Безумовно, остаточне рішення про вибір матеріалу коронки приймається пацієнтом після консультації з лікарем. На це може впливати низка факторів:

  • вимоги до естетики;
  • бюджет на протезування;
  • кількість зубів, які потребують відновлення;
  • можливість обточування зуба та інші причини.

Чи боляче ставити коронку на жувальні зуби?

У стоматологічній клініці Dr.Miller працюють досвідчені фахівці, які зроблять процес встановлення коронок максимально комфортним для вас. Ми використовуємо сучасні протоколи лікування та високоточне обладнання, що значно прискорює та спрощує протезування.

Усі маніпуляції відбуваються під місцевою анестезією, тому для пацієнта встановлення коронок не буде болісною процедурою. Можливі незначні болючі відчуття після закінчення дії знеболювального препарату.

Підсумовуючи, зазначимо, що найпопулярніші варіанти для протезування жувальних зубів – це цирконієві та металокерамічні коронки. Обираючи відповідний варіант, пацієнт та стоматолог орієнтуються на вимоги до естетичності, біосумісності, бюджету та інших індивідуальних критеріїв.

У стоматологічній клініці Dr.Miller у Вінниці ви завжди можете отримати кваліфіковану консультацію фахівців із протезування та відновити зруйновані жувальні зуби максимально ефективно та недорого.

{{ message }}

{{ 'Comments are closed.' | trans }}