Loose dental implant

Що робити, якщо почав хитатися зубний імплант?

Miller-Leonid

Міллер Леонід

Хірург, ортопед, головний лікар клініки

Дата публікації 27 січня 2023 р.

Якщо у вас хитається імплант – це обов'язковий привід відвідати лікаря. Адже в нормі штучний корінь не повинен бути рухливим. Незважаючи на досить високий відсоток приживання зубних імплантів (95-99%), все ж таки не виключені випадки, коли тканини можуть відторгати його.

У цій статті ми розглянемо основні причини, через які може рухатися штучне коріння зуба, а також спробуємо розібратися, як самостійно відрізнити невідкладні випадки і при необхідності звернутися до лікаря якнайшвидше.

Зміст статті
 1. Причини рухливості зубного імпланту
 2. Як зрозуміти, хитається імплант чи коронка?
 3. Симптоми відторгнення зубного імпланту
 4. Що робити, якщо не прижився зубний імплант?
 5. Рекомендації: як уникнути розхитування імпланту

Причини рухливості зубного імпланту

Найчастіше корінь може хитатися через ускладнення після його встановлення:

 • відторгнення самого імпланта організмом пацієнта;
 • інфікування та запалення навколозубних тканин.

Ускладнення після імплантації зубів можуть бути як через помилки лікаря (неправильний підбір імпланта або недостатньо ретельне обстеження перед операцією), так і спричинені неправильною післяопераційною поведінкою пацієнта. Наприклад, якщо ви не дотримуєтеся всіх рекомендацій щодо відновлення після процедури або приховали наявність протипоказань до встановлення.

Найрідкісніші випадки відторгнення пов'язані з індивідуальною непереносимістю матеріалів, з яких виготовлено імплант.

Як зрозуміти, хитається імплант чи коронка?

Іноді трапляється так, що хитається коронка на імпланті, а сам корінь при цьому щільно стоїть у кістці. Може навіть розкрутитися гвинт, випасти коронка, але сам штифт залишиться в яснах. Ця проблема швидко вирішується за один візит до стоматолога: лікар просто прикручує коронку на місце. Необхідності повторної установки зубного імпланта немає.

Якщо ж проблема полягає саме у відторгненні кореня, пацієнт відчуває сильний біль та інші симптоми запального процесу.

Симптоми відторгнення зубного імпланту

Основні ознаки відторгнення імпланту – це біль, явне відчуття рухливості, набряклість щелепи. Також у пацієнта можуть спостерігатися такі симптоми:

 • підвищення температури;
 • неприємний запах із рота;
 • гнійні виділення;
 • сильна кровоточивість ясен у місці проведення імплантації.

Якщо у вас є хоча б одна з цих ознак, це 100% показання для негайного лікування. Небезпека запалення для всього організму дуже висока: у занедбаних випадках у пацієнта може початися абсцес, відмирання тканин та інфікування інших органів.

Тому, якщо вам здається, що зовсім трохи хитається імплант, відвідайте лікаря. Краще відразу розвіяти будь-які сумніви, аніж запустити процес до складного клінічного випадку.

Що робити, якщо не прижився зубний імплант?

Перше, що треба зробити — звернутися за кваліфікованою допомогою. У стоматології Dr. Miller у Вінниці ви завжди можете отримати консультацію та пройти повне обстеження. Наші лікарі-імплантологи мають великий досвід роботи і використовують найсучасніші протоколи лікування.

Залежно від причин відторгнення та складності випадку, стоматолог може порекомендувати один із таких варіантів вирішення проблеми:

 • терапевтичне лікування: чищення ясенних кишень, медикаментозне лікування запалення, видалення або локалізація вогнищ інфікування;
 • видалення та перевстановлення кореня: після його вилучення лікар ретельно очищає ложе, проводить антисептичні та протизапальні процедури, а потім встановлює імплант назад;
 • повне видалення імпланту: корінь витягується та проводиться все необхідне лікування. Тільки після повного загоєння всіх тканин потрібно провести повторне обстеження і визначити можливість повторної установки.

Рекомендації: як уникнути розхитування імпланту

Успіх приживлення штучного кореня багато в чому залежить від пацієнта. За дотримання післяопераційних рекомендацій лікаря, ймовірність відторгнення зводиться до мінімуму. Як правило, стоматолог дає індивідуальні поради пацієнтові, що потрібно зробити після імплантації. Але також є низка загальних рекомендацій щодо профілактики відторгнення:

 • обов'язкове повне обстеження та виключення протипоказань перед встановленням імпланту;
 • відмова від шкідливих звичок у післяопераційний період, а в ідеалі: на весь час;
 • підтримка загального імунітету на високому рівні: намагайтеся уникати переохолоджування та інших факторів, які можуть спричинити запалення;
 • ретельна гігієна порожнини рота за індивідуальними рекомендаціями лікаря: використовуйте спеціальну пасту, ополіскувачі, іригатор, йоржики тощо

Не забувайте відвідувати лікаря для профілактичних оглядів хоча б раз на півроку. Для пацієнтів після протезування та імплантації цей пункт стає обов'язковим. Тільки так можна мінімізувати ризик виникнення захворювань.

Пам'ятайте про те, що здоров'я ваших зубів – це вдале поєднання професіоналізму лікаря та вашого відповідального ставлення!

{{ message }}

{{ 'Comments are closed.' | trans }}