
Що робити, якщо почав хитатися зубний імплант?
Дата публікації | 27 січня 2023 р. |
Якщо у вас хитається імплант – це обов'язковий привід відвідати лікаря. Адже в нормі штучний корінь не повинен бути рухливим. Незважаючи на досить високий відсоток приживання зубних імплантів (95-99%), все ж таки не виключені випадки, коли тканини можуть відторгати його.
У цій статті ми розглянемо основні причини, через які може рухатися штучне коріння зуба, а також спробуємо розібратися, як самостійно відрізнити невідкладні випадки і при необхідності звернутися до лікаря якнайшвидше.
Причини рухливості зубного імпланту
Найчастіше корінь може хитатися через ускладнення після його встановлення:
- відторгнення самого імпланта організмом пацієнта;
- інфікування та запалення навколозубних тканин.
Ускладнення після імплантації зубів можуть бути як через помилки лікаря (неправильний підбір імпланта або недостатньо ретельне обстеження перед операцією), так і спричинені неправильною післяопераційною поведінкою пацієнта. Наприклад, якщо ви не дотримуєтеся всіх рекомендацій щодо відновлення після процедури або приховали наявність протипоказань до встановлення.
Найрідкісніші випадки відторгнення пов'язані з індивідуальною непереносимістю матеріалів, з яких виготовлено імплант.
Як зрозуміти, хитається імплант чи коронка?
Іноді трапляється так, що хитається коронка на імпланті, а сам корінь при цьому щільно стоїть у кістці. Може навіть розкрутитися гвинт, випасти коронка, але сам штифт залишиться в яснах. Ця проблема швидко вирішується за один візит до стоматолога: лікар просто прикручує коронку на місце. Необхідності повторної установки зубного імпланта немає.
Якщо ж проблема полягає саме у відторгненні кореня, пацієнт відчуває сильний біль та інші симптоми запального процесу.
Симптоми відторгнення зубного імпланту
Основні ознаки відторгнення імпланту – це біль, явне відчуття рухливості, набряклість щелепи. Також у пацієнта можуть спостерігатися такі симптоми:
- підвищення температури;
- неприємний запах із рота;
- гнійні виділення;
- сильна кровоточивість ясен у місці проведення імплантації.
Якщо у вас є хоча б одна з цих ознак, це 100% показання для негайного лікування. Небезпека запалення для всього організму дуже висока: у занедбаних випадках у пацієнта може початися абсцес, відмирання тканин та інфікування інших органів.
Тому, якщо вам здається, що зовсім трохи хитається імплант, відвідайте лікаря. Краще відразу розвіяти будь-які сумніви, аніж запустити процес до складного клінічного випадку.
Що робити, якщо не прижився зубний імплант?
Перше, що треба зробити — звернутися за кваліфікованою допомогою. У стоматології Dr. Miller у Вінниці ви завжди можете отримати консультацію та пройти повне обстеження. Наші лікарі-імплантологи мають великий досвід роботи і використовують найсучасніші протоколи лікування.
Залежно від причин відторгнення та складності випадку, стоматолог може порекомендувати один із таких варіантів вирішення проблеми:
- терапевтичне лікування: чищення ясенних кишень, медикаментозне лікування запалення, видалення або локалізація вогнищ інфікування;
- видалення та перевстановлення кореня: після його вилучення лікар ретельно очищає ложе, проводить антисептичні та протизапальні процедури, а потім встановлює імплант назад;
- повне видалення імпланту: корінь витягується та проводиться все необхідне лікування. Тільки після повного загоєння всіх тканин потрібно провести повторне обстеження і визначити можливість повторної установки.
Рекомендації: як уникнути розхитування імпланту
Успіх приживлення штучного кореня багато в чому залежить від пацієнта. За дотримання післяопераційних рекомендацій лікаря, ймовірність відторгнення зводиться до мінімуму. Як правило, стоматолог дає індивідуальні поради пацієнтові, що потрібно зробити після імплантації. Але також є низка загальних рекомендацій щодо профілактики відторгнення:
- обов'язкове повне обстеження та виключення протипоказань перед встановленням імпланту;
- відмова від шкідливих звичок у післяопераційний період, а в ідеалі: на весь час;
- підтримка загального імунітету на високому рівні: намагайтеся уникати переохолоджування та інших факторів, які можуть спричинити запалення;
- ретельна гігієна порожнини рота за індивідуальними рекомендаціями лікаря: використовуйте спеціальну пасту, ополіскувачі, іригатор, йоржики тощо
Не забувайте відвідувати лікаря для профілактичних оглядів хоча б раз на півроку. Для пацієнтів після протезування та імплантації цей пункт стає обов'язковим. Тільки так можна мінімізувати ризик виникнення захворювань.
Пам'ятайте про те, що здоров'я ваших зубів – це вдале поєднання професіоналізму лікаря та вашого відповідального ставлення!
{{ 'Comments (%count%)' | trans {count:count} }}
{{ 'Comments are closed.' | trans }}